X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andżelika Borys przetrzymana w nieludzkich warunkach w więzieniu w Żodzinie

20.05.2021 09:36
Ze źródeł znadniemna.pl, których portal nie może ujawnić ze względu na ich bezpieczeństwo, wynika, że Andżelika Borys przetrzymana jest w nieludzkich warunkach w więzieniu w Żodzinie.
Audio
  • Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi o warunkach, w jakich więzieni są aresztowani przez białoruskie władze działacze Związku [POSŁUCHAJ]
Andżelika Borys, działaczka mniejszości polskiej na Białorusi,  aresztowana przez białoruskie władze
Andżelika Borys, działaczka mniejszości polskiej na Białorusi, aresztowana przez białoruskie władze Fot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, podobnie jak reszta uwięzionych przez reżim Aleksandra Łukaszenki członków Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi – Irena Biernacka, Maria Tiszkowska oraz Andrzej Poczobut, została przeniesiona z aresztu śledczego „Waładarka” w Mińsku do więzienia nr 8, w leżącym 50 kilometrów na wschód od białoruskiej stolicy, w mieście Żodzino.

Znadniemna.pl informuje, że Andżelika Borys prosiła aby rozpowszechnić informację o tym, że w więzieniu w Żodzinie przebywa  już od trzech dni. Warunki, w jakich jest przetrzymywana polska działaczka, przypominają tortury, gdyż osadzono ją w przepełnionej celi, w której nie ma ona nawet miejsca do spania. Oprócz Andżeliki Borys w celi więziennej w Żodzinie jest więzionych 15 osób.

Nieludzkie warunki przetrzymywania w więzieniu, Andżelika Borys postrzega jako presję, wywieraną na nią w związku ze śledztwem, prowadzonym przeciwko działaczom polskiej mniejszości na Białorusi na podstawie artykułu 130 Kodeksu Karnego Republiki Białorusi, mówiącym o „podżeganiu do nienawiści na tle narodowościowym” oraz o „rehabilitacji nazizmu”, za co grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 12 lat.

Mimo nieludzkich warunków przetrzymywania w więzieniu, Andżelika Borys prosi o rozpowszechnienie informacji, że pod żadną presją nie ma zamiaru przyznawać się do absurdalnych zarzutów.

Z Andrzejem Pisalnikiem, sekretarzem generalnym Związku Polaków na Białorusi, redaktorem naczelnym portalu znadniemna.pl, rozmawia Przemysław Pawełek.


Źródło: znadniemna.pl/ho

120 lat temu we Wrześni doszło do strajku dzieci przeciw germanizacji

20.05.2021 09:10
120 lat temu, 20 maja 1901 r., dzieci ze szkoły we Wrześni w Wielkopolsce zbojkotowały naukę religii w języku niemieckim. Uczniów ukarano chłostą, rodziców skazywano na kary więzienia. Mimo represji bojkot niemieckiego trwał we Wrześni do 1904 r. Protest odbił się echem we wszystkich trzech zaborach i w wielu krajach Europy.

Poprawia się stan zdrowia Aleksieja Nawalnego

20.05.2021 14:07
Aleksiej Nawalny czuje się lepiej - poinformował w rozmowie z Echem Moskwy prawnik opozycjonisty Iwan Żdanow. Podobny komunikat przekazał szef rosyjskiej służby więziennictwa Aleksandr Kałasznikow. Wcześniej, przetrzymywany w kolonii karnej lider opozycji skarżył się na bóle kręgosłupa, serca i nerek, a także informował, że kierownictwo łagru utrudnia mu kontakt z lekarzami.

Białoruś: ustalono miejsce pobytu wdowy po założycielu portalu TUT.by

20.05.2021 15:03
Na Białorusi po trzech dniach poszukiwań ustalono miejsce pobytu wdowy po Juryju Zisierze, współzałożycielu zablokowanego przez władze niezależnego portalu "TUT.by". Julia Czarniauskaja znajduje się w Departamencie Kontroli Finansowej działającym w ramach Komitetu Kontroli Państwowej.