X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: polscy dyplomaci odwiedzili groby żołnierzy przed świętem Wojska Polskiego

10.08.2021 13:11
Delegacja polskiej ambasady w Mińsku odwiedziła cztery cmentarze położone na północnej Białorusi. Pochowani są tam polscy żołnierze między innymi z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku i sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku. Wizyta miała związek ze zbliżającym się świętem Wojska Polskiego.
Audio
  • Białoruś: polscy dyplomaci odwiedzili groby żołnierzy przed świętem Wojska Polskiego. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Uroczystości w Dołhinowie
Uroczystości w Dołhinowie PR/Włodzimierz Pac

Attaché Obrony w Ambasadzie Polski w Mińsku pułkownik Jarosław Kembrowski powiedział Polskiemu Radiu, że pierwsze znicze zapalono na cmentarzu w Dołhinowie. - Na cmentarzu w Dołhinowie - oprócz żołnierzy z 1920 roku - jest również pięć mogił żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy polegli w pierwszy dniu agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku - powiedział pułkownik Kembrowski.


PR/Włodzimierz Pac PR/Włodzimierz Pac

Ksiądz Alojzy Szulik z parafii w Dołhinowie zwrócił uwagę, że o miejscowy cmentarz wojskowy, gdzie są pochowani żołnierze różnych narodowości, dbają zarówno polskie władze, lokalne białoruskie oraz parafia. - W ubiegłym roku odnowiono ten cmentarz. Zaangażowała się Ambasada Polski z Mińska i Instytut Pamięci Narodowej z Warszawy. Ja też tu czuwałem - powiedział duchowny.


PR/Włodzimierz Pac PR/Włodzimierz Pac

Podpułkownik Marek Gierasimiuk, oficer łącznikowy Straży Granicznej, podziękował księdzu i ludziom zebranym na uroczystości za pamięć o polskich żołnierzach. - Dzięki temu, że możemy dzisiaj tutaj przyjechać i z państwem położyć ten wieniec, kultywujemy pamięć o naszych kolegach, którzy pozostali na dzisiejszej białoruskiej ziemi. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną modlitwę - powiedział podpułkownik Marek Gierasimiuk.

Znicze zapłonęły we wtorek również na kwaterach żołnierzy polskich w Królewszczyźnie, Dokszycach i Głebokiem.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś Polacy na Białorusi

Deszcz Perseidów będzie widoczny także w Irlandii Północnej

10.08.2021 11:21
Deszcz meteorów, który pojawia się każdego roku, będzie można zobaczyć z Irlandii Północnej w przyszłym tygodniu – oczywiście przy odpowiednich warunkach.

Deutsche Welle używa zwrotu "polskie getta". Wiceszef MSZ: wystąpimy na drogę prawną

10.08.2021 12:34
Jako "skandaliczny" ocenił we wtorek wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk artykuł Deutsche Welle (DW), odnosząc się do zawartego w nim zwrotu "polskie getta". Jeżeli nie dostaniemy jasnych, precyzyjnych przeprosin, wystąpimy na drogę prawną - zapowiedział.

Ukraińcy nie ufają rosyjskim mediom i ukraińskim politykom

10.08.2021 14:00
Ukraińcy w niemal równym stopniu nie ufają rosyjskim mediom, co ukraińskim politykom i urzędnikom. Takie są wyniki badań socjologicznych przeprowadzonych przez kijowski instytut badawczy Centrum Razumkowa.