X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: akcja urodzinowa dla uwięzionej Andżeliki Borys

18.10.2021 11:34
Największe media przeznaczone dla Polaków na Białorusi - portal "znadniemna.pl" i gazeta "Głos znad Niemna na uchodźstwie" - zorganizowały akcję "Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki". Przebywająca od ponad pół roku w areszcie pod Mińskiem prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys dziś obchodzi urodziny.
Audio
  • Białoruś: akcja urodzinowa dla uwięzionej Andżeliki Borys. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Baner z wizerunkiem Andżeliki Borys
Baner z wizerunkiem Andżeliki BorysAnatol Chomicz/FORUM

Ines Todryk-Pisalnik, redaktor naczelna gazety "Głos znad Niemna na uchodźstwie" powiedziała Polskiemu Radiu, że akcja "narysuj kartkę urodzinową" ma być wyrazem podziękowania dla Andżeliki Borys za jej zaangażowanie w rozwój oświaty dla młodego pokolenia.

- Wierzymy, że te kartki które przygotowują uczniowie i młodzież przyniosą jej ogromną radość. Po publikacji tych kartek na naszym portalu adwokaci, którzy kontaktują się z Andżeliką przekażą jej z pewnością tę informację - powiedziała Iness Todryk-Pisalnik

Andżelika Borys trafiła do aresztu w marcu w związku z upamiętnianiem na Białorusi żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Białoruskie służby postawiły jej zarzut podżegania do nienawiści na tle narodowościowym. Grozi za to kara do 12 lat więzienia.

Z podobnego powodu w areszcie jest przetrzymywany polski dziennikarz i działacz społeczny Andrzej Poczobut.

IAR/dad

Budowa polskiego samochodu elektrycznego Izera z państwowym wsparciem

17.10.2021 17:00
Wszystkie wielkie koncerny motoryzacyjne na świecie zaczynały od państwowego wsparcia - powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, oceniając dokapitalizowanie kwotą 250 mln zł spółki ElectroMobility Poland - producenta Izery.

Kolejne setki prób sforsowania granicy Polski. Pogranicznicy ujęli dziesięć osób

18.10.2021 10:34
Straż Graniczna odnotowała wczoraj 542 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Służby zatrzymały 6 osób, które pomagały nielegalnie przekroczyć granicę. W szpitalach przebywa 9 osób - dwóch obywateli Kongo i siedmiu obywateli Iraku.

Kryzys migracyjny. Łotwa chce sankcji UE na białoruskie linie lotnicze Belavia

19.10.2021 08:15
Szef MSZ Łotwy Edgars Rinkeviczs wezwał w poniedziałek w Luksemburgu do nałożenia sankcji gospodarczych na Białoruś, aby zwiększyć presję na reżim Aleksandra Łukaszenki, którego UE oskarża o przewożenie migrantów na granicę z Polską i krajami bałtyckimi.