X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Organizacje polonijne z Ameryki Północnej potępiają reżim Łukaszenki

16.11.2021 11:05
Członkowie Klubów "Gazety Polskiej" z USA i Kanady, jak też patriotyczne organizacje polonijne z Ameryki Północnej potępiły reżim Aleksandra Łukaszenki za kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.
Tłum nielegalnych migrantów przed przejściem granicznym w Kuźnicy
Tłum nielegalnych migrantów przed przejściem granicznym w Kuźnicytwitter.com/@StZaryn

"Wyrażamy swój sprzeciw i potępienie wobec białoruskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki, który inspirowany przez Rosję dokonał ataku hybrydowego na Polskę. Wrogie działania białoruskich służb mają na celu destabilizację granic Polski, a w konsekwencji granic Unii Europejskiej" – głosi oświadczenie organizacji.

Przypomina, że reżim w Mińsku prowadzi przygraniczne prowokacje z wykorzystaniem migrantów od sierpnia 2021 roku. Nazywa sprowadzanie dużych grup migrantów na granice z Polską, Litwą i Łotwą w celu ich forsowania jak też demontaż polskich umocnień granicznych przez białoruskie oddziały dowodem na celowe skoordynowane działania białoruskiego reżimu. Wspólne ćwiczenia wojsk białoruskich i rosyjskich w pobliżu granicy uznaje za dowód na wrogie zaangażowanie Kremla w tych prowokacjach.

"Domagamy się od rządów Unii Europejskiej i przedstawicieli rządów w krajach demokratycznych stanowczych reakcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki, zaostrzenia sankcji, realnego i bezwarunkowego zabezpieczenia granic Unii Europejskiej, podjęcia kroków, które ograniczą wykorzystywanie migracji ludzi w celu wywołania kryzysu, napiętnowania roli administracji prezydenta Rosji" – podkreślają autorzy dokumentu. 

Bezprecedensowe zagrożenie

Traktują ataki hybrydowe na granice Polski jako bezprecedensowe zagrożenie dla państw Europy. Wywołanie kryzysu humanitarnego z wykorzystaniem migrantów portretują jako narzędzie służące eskalacji działań destabilizacyjnych i skonfliktowania krajów europejskich.

 "Odpowiedzialność za kryzys humanitarny ponosi wspierany przez Kreml reżim Aleksandra Łukaszenki i wyłącznie ten reżim powinien być adresatem wezwań, by ten kryzys powstrzymać. Wzywamy wszystkie organizacje patriotyczne do potępienia stymulowanych przez administrację Władimira Putina działań Aleksandra Łukaszenki, który nie posiada demokratycznego mandatu do reprezentowania obywateli Białorusi" – akcentują przedstawiciele organizacji amerykańskich i kanadyjskich.

Ich oświadczenie przestrzega przed prowokacjami i dezinformacją medialną ze strony białoruskiego i rosyjskiego reżimu. Stwierdza też, że jest "powielana przez niektóre polskie i zagraniczne media, wrogo nastawione wobec Polski i polskiego rządu".

"Członkowie prawie 500. Klubów "Gazety Polskiej" działających na świecie wyrażają poparcie i uznanie dla żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej. Dziękujemy!" – konkluduje podpisana przez Kluby "Gazety Polskiej" z USA i Kanady deklaracja.


PAP/dad

Biały Dom: wywieramy presję na Rosję w sprawie Białorusi

16.11.2021 09:39
Biały Dom wzywa Rosję, by wywarła wpływ na reżim Łukaszenki w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią. Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie rzeczniczka amerykańskiego prezydenta powiedziała, że Stany Zjednoczone konsultują się z sojusznikami w sprawie dalszych sankcji wobec Białorusi.

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut od 34 tygodni w areszcie. Wciąż brak aktu oskarżenia

16.11.2021 09:48
We wtorek mijają 34 tygodnie (238 dni) od zatrzymania liderki Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys, a w czwartek od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. W ich sprawach wciąż toczy się "śledztwo". Nie wiadomo, ile jeszcze czasu spędzą w areszcie zanim sprawa zostanie skierowana do sądu.