Polskie Radio
Section05
Gazeta Polska

Szef MON: znaleźliśmy w zapisie (...) moment wybuchu

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Minister brał udział w zjeździe szefów klubów Gazety Polskiej w Spale (Łódzkie).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk Spała Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz

XII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Andrzej Duda gościem

W Spale do niedzieli trwa XII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Bierze w nim udział ponad 1000 osób z kraju i zagranicy. Głównym punktem wydarzenia jest dziś spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. O szczegółach mówił reporter Polskiego Radia 24, Karol Darmoros.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska Spała Andrzej Duda Krzysztof Szczerski Beata Szydło Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Antoni Macierewicz

Anna Krupka: ksiądz Sowa szkodzi wizerunkowi Kościoła

- Donald Tusk nigdy nie odniósł się do afery taśmowej w sposób właściwy. Powołał komisję, na której czele stanął Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z bohaterów taśm. To pokazuje stosunek PO do afer – zamieść pod dywan i usunąć, by nie pisały o tym media. Państwo polskie za rządów PO było tylko i wyłącznie teoretyczne - powiedziała w audycji Rozmowa PR24 posłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Gazeta Polska afera podsłuchowa

"Trzeba powołać komisję śledczą ws. nowych nagrań"

TVP Info opublikowało nowe nagrania z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa. W nagraniu mowa jest m.in. o "zniszczeniu Gazety Polskiej". Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny Gazety Polskiej chce powołania komisji śledczej w tej sprawie. Ujawnione nagrania komentowali w PR24 Dawid Wildstein i Samuel Pereira - dziennikarze TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska afera podsłuchowa nagrania Tomasz Sakiewicz Samuel Pereira Dawid Wildstein komisja śledcza Sejm POLSKA

Kolejna odsłona afery taśmowej. Komentarze

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz chce powołania komisji śledczej po opublikowaniu w TVP Info kolejnych nagrań z podsłuchu restauracji "Sowa & Przyjaciele". Na nagraniu słychać rozmowę, w której - według Sakiewicza - jest m.in. mowa o "zniszczeniu" jego gazety. O ujawnionych taśmach mówili w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Paweł Lisicki (redaktor naczelny Do Rzeczy), Michał Rachoń (TVP Info), Marcin Makowski (Wirtualna Polska, Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Kościół Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska POLSKA