X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Syberii cykl polonijnych spotkań przedświątecznych

18.12.2021 10:36
Na Syberii trwają spotkania przedświąteczne zorganizowane przez polskich dyplomatów pracujących w Irkucku. Do miasta nad Angarą poleciał ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski. Szefowi polskiej ambasady towarzyszy kucharz, który w kilku miejscowościach przygotowuje tradycyjne polskie wigilijne i świąteczne potrawy dla mieszkających tam Polaków.
Audio
  • Na Syberii cykl polonijnych spotkań przedświątecznych. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Polski kościół w Irkucku - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Polski kościół w Irkucku - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi PannyJulia Kuzenkova/ Shutterstock

Dyplomaci spotkali się już w Angarsku z pracującymi tam siostrami zakonnymi, a w sobotę będą uczestniczyć w przedświątecznej kolacji w polskiej wsi Wierszyna.

- Chcemy, aby nasi rodacy wiedzieli, że ojczyzna ich przodków zawsze o nich pamięta i przy okazji przypominamy nasze świąteczne tradycje kulinarne - powiedział Polskiemu Radiu Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek.

Dyplomata przypomniał, że w Wierszynie mieszka kolejne pokolenie polskich emigrantów zarobkowych, którzy starają się mówić w języku swoich przodków i kultywują nasze tradycje narodowe. - Będzie koncert kolęd, będą prezenty dla dzieci i stół zastawiony polskimi potrawami, wzbogaconymi o dania syberyjskie i wierszyńskie - podkreślił Krzysztof Świderek.

Na niedzielę polscy dyplomaci zaplanowali kolację przedświąteczną w Irkucku. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele organizacji polonijnych z obwodu irkuckiego, Krasnojarska, Buriacji i Władywostoku.

IAR/dad

Polska Agencja Kosmiczna pogłębia współpracę z NASA

18.12.2021 09:30
Arcus i Gamow Explorer to dwie misje kosmiczne przygotowywane przez NASA, w których Polska weźmie udział. Negocjacje dotyczące udziału polskich naukowców w tych  przedsięwzięciach prowadziła Polska Agencja Kosmiczna.

Dyrektor Białoruskiego Wolnego Teatru: Włodzimierz Pac był twarzą polskiego dziennikarstwa na Białorusi

18.12.2021 09:43
- Włodzimierz Pac, razem z jeszcze kilkoma dziennikarzami, był twarzą polskiego dziennikarstwa dla Białorusinów. To olbrzymia odpowiedzialność. Przez pryzmat jego osoby postrzegaliśmy polskie dziennikarstwo. I to bardzo duża korzyść i dla Polski, i dla Białorusi, że to właśnie on był korespondentem Polskiego Radia w Mińsku - mówił portalowi PolskieRadio24.pl dyrektor Białoruskiego Wolnego Teatru Nikołaj Chalezin.