X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

15.06.2022 14:56
W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem "Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy" zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.
Nowy znaczek
Nowy znaczekŹródło: Telegram

"Głosowanie wyłoniło zwycięzcę! Dziękujemy tym 834 tysiącom obywateli, którzy oddali swój głos, oraz, rzecz jasna tym ponad 340 tysiącom, którzy wybrali następny hit filatelistyczny. Przypomnę, że w poprzednim konkursie na projekt znaczka zagłosowało 8 tysięcy, oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy liczba miłośników filatelistyki zwiększyła się wielokrotnie, to dobrze" – napisał Smilianski w Telegramie, a wpis zatytułował "Wojska ciągnikowe zwyciężą!".

"Jeżeli chodzi o tematykę zwycięskiego znaczka – podczas wojny ludzie wielokrotnie dostarczali ukraińskiemu wojsku czołgi zdobyte na Rosjanach. Ileż wart jest rolnik, który ukradł wraży czołg albo ci ludzie, którzy rozebrali inny na części, bo „przydadzą się w gospodarstwie”. Ta historia jest pokazowa, jestem pewny, że wraz z innymi wyczynami stała się podstawą pojęcia "ukraińska odwaga" – napisał dyrektor ukraińskiego operatora pocztowego.

Głosowanie trwało od 27 maja do 14 czerwca. Pierwszym znaczkiem, który został wyemitowany dzięki głosowaniu był znaczek z wizerunkiem zatopionego przez ukraińskie wojsko flagowego okrętu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Moskwa oraz fragmentem cytatu "Rosyjski okręcie wojenny, p… się", którego autorem jest jeden z obrońców Wyspy Węży, która była atakowana przez krążownik, a które to słowa stały się jednymi z najbardziej rozpowszechnionych cytatów w trwającej od 24 lutego wojnie Rosji z Ukrainą.

Nowy zwycięski projekt nawiązuje do wydarzeń, które stały się przedmiotem dumy Ukraińców i drwin z Rosjan – podczas wojny liczne były przypadki odebrania czołgów rosyjskim żołnierzom, na przykład poprzez odholowanie go traktorem, jak to pokazano na znaczku.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: wojna na Ukrainie Ukraina

Rośnie desperacja Kremla. "W obwodzie donieckim do walk werbowani są drobni przestępcy"

15.06.2022 12:51
Władze Rosji są coraz bardziej zdesperowane. Zaczęły manipulować kryteriami naboru do służby wojskowej, by uzupełniać straty na froncie. Kreml do walk w obwodzie ługańskim i donieckim werbuje nawet drobnych przestępców - ocenił w nowym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Kraje NATO nadal będą dostarczać Ukrainie ciężki sprzęt i systemy rakietowe dalekiego zasięgu

15.06.2022 13:37
Cele Władimira Putina wykraczają poza Ukrainę - powiedział w Brukseli sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg podkreślał, że Sojusz Północnoatlantycki musi nadal wspierać wojskowo Ukrainę, ale też wzmacniać swoje zdolności obronne i odstraszania. Te tematy zostaną omówione podczas rozpoczynającego się we wtorek wieczorem spotkania ministrów obrony państw NATO-wskich.

Europejczyków zapytano o zakończenie wojny na Ukrainie. Polacy jako jedyni chcą ukarania Rosji

15.06.2022 14:17
Więcej obywateli 10 państw Europy chce zakończenia wojny na Ukrainie jak najszybciej, nawet kosztem ustępstw wobec Rosji - niż zdecydowanej porażki Kremla. Jedynie w Polsce więcej osób popiera ukaranie Moskwy za rozpoczętą agresję - wynika z opublikowanego w środę sondażu think tanku European Council on Foreign Relations (ECFR).