Polskie Radio
Section05
sondaż

SONDAŻ Czym mają zajmować się politycy? Polacy wskazują na gospodarkę i sytuację rodzin

Prawie połowa (47,4 proc.) respondentów chce, by głównym tematem wyborczych zmagań była sytuacja gospodarcza i walka z inflacją - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. Na drugim miejscu znalazł się temat poprawy sytuacji finansowej polskich rodzin (22,5 proc.), podium zamyka kwestia bezpieczeństwa energetycznego (12 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż wybory w Polsce kampania wyborcza gospodarka polska

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

"Wygraliśmy osiem razy". Michał Wójcik zapewnia o dystansie do sondaży

- My nie pracujemy dla sondaży, na co dzień spotykamy się z Polakami i realizujemy nasz program wyborczy. Jako szef struktur Solidarnej Polski jestem bardzo zadowolony z tego, jak one się rozwijają w ostatnim czasie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sondaże sondaż społeczeństwo Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Michał Wójcik Eliza Olczyk

Sondaż: ponad połowa Polaków uważa, że warto oszczędzać

Ponad połowa Polaków (54 proc.) uważa, że w obecnej sytuacji gospodarczej warto oszczędzać – pokazują opublikowane we wtorek wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar Public. Gdy społeczeństwo skłania się bardziej ku oszczędzaniu niż zakupom, to oznacza obniżenie presji inflacyjnej, ale z drugiej strony źle wpływa na koniunkturę gospodarczą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sondaż inflacja zakupy oszczędzanie

Jacek Liziniewicz o najnowszym sondażu: Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi

Jak napisano na łamach "Rzeczpospolitej", PiS utrzymałoby pozycję lidera, nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno. Wyniki najnowszego sondażu skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej", Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Michał Piękoś z "Trybuny".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja obywatelska lewica społeczeństwo

Dr Herudziński: jest za wcześnie, by emocjonować się sondażami wyborczymi

- Do wyborów jeszcze jest ponad rok i należy analizować wyniki badań sondażowych, ale to jeszcze nie jest etap, abyśmy emocjonowali się przekładaniem ich na konkretne rezultaty - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog dr Tomasz Herudziński z SGGW. - Nieoficjalna kampania wyborcza ruszyła z pełnym impetem, ale o wyniku wyborów decyduje ostatnich kilka miesięcy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Eliza Olczyk polityka sondaż sondaże wybory w Polsce