Redakcja Polska

"Stefan Wielki Batory". Historia Polski w komiksie

14.10.2022 18:20
Hubert Czajkowski w swoim albumie przenosi czytelnika w realia XVI-wiecznej Polski oraz ówczesnych międzynarodowych rozgrywek politycznych.
Audio
  • Hubert Czajkowski o komiksie "Stefan Wielki Batory". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Fragment okładki komiksu Stefan Wielki Batory
Fragment okładki komiksu "Stefan Wielki Batory"Hubert Czajkowski

Jest to opowieść o królu Stefanie Batorym, o latach jego panowania w Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVI wieku, o wojnach z Moskwą jakie prowadził oraz o skomplikowanej sytuacji politycznej w kraju i w tej części Europy. O walkach frakcyjnych, obcych wpływach i intrygach dworów. W końcu o śmierci króla Stefana, która nie została jednoznacznie wyjaśniona do dziś, a która była na rękę wielu władcom ówczesnej Europy.

Hubert Czajkowski na niemal stu stronach przybliża lata panowania siedmiogrodzkiego księcia na polskim tronie, gdy Rzeczpospolita była jednym z głównych rozgrywających na politycznej mapie naszej części globu. Z autorem rozmawiał Przemysław Pawełek.

Pierwszy komiks będący w Polsce lekturą szkolną ukazał się w ukraińskiej wersji językowej

28.09.2022 17:19
"Kajko i Kokosz - Szkoła latania" to kolejny już album komiksowy o wojach Mirmiła, który doczekał się tłumaczenia na język ukraiński.

Złota Kolekcja - wyjątkowa seria na 50-lecie Kajka i Kokosza

11.10.2022 16:20
Sześć grubych albumów zbiera wszystkie klasyczne przygody wojów Mirmiła, w ich pierwotnej wersji, a także wzbogacone o dodatki.

Przystanie Świętego Mikołaja i Świetlica w Iwano-Frankiwsku to projekty Fundacji św. Mikołaja wspierające dzieci z Ukrainy

14.10.2022 12:31
Przez ostatnie 6 miesięcy nasza pomoc objęła ponad 12 000 ukraińskich dzieci,  zarówno na terenie Polski, jak i na terytorium Ukrainy – zapewnia Daniel Wardziński z Fundacji św. Mikołaja.