Redakcja Polska

"Wiedźmin: Stary Świat". Gra planszowa w realiach powieści Andrzeja Sapkowskiego i gier CDP Red

19.12.2023 15:28
Gra Łukasza Woźniaka pozwala wcielić się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurzyć w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum.
Audio
  • Łukasz Woźniak z wydawnictwa Go On Board o grze planszowej "Wiedźmin: Stary Świat". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Gra Wiedźmin: Stary Świat
Gra "Wiedźmin: Stary Świat"Materiały studia Go On Board

"Wiedźmin: Stary Świat" to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

W grze "Wiedźmin: Stary Świat" każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole.

Gra została wydana dzięki wsparciu w ramach kampanii crowdfundingowej na serwisie Kickstarter - wsparło ją ponad czterdzieści pięć tysięcy osób z całego świata. "Wiedźmin: Stary Świat" to podstawowy moduł, zapewniający wiele godzin rozrywki, ale gra cały czas jest rozwijana także o kolejne dodatki, wprowadzające nowe mechanizmy i wyzwania.

Z Łukaszem Woźniakiem, autorem gry, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Polacy coraz chętniej kupują elektryczne auta. Nowe dane nie pozostawiają wątpliwości

18.12.2023 12:14
Do listopada 2023 roku liczba aut elektrycznych zarejestrowanych w Polsce wzrosła o 21 369 pojazdów, czyli aż o 54 procent w porównaniu rok do roku. To najnowsze dane z Licznika Elektromobilności. 

UNICEF przedstawił raport dotyczący sytuacji dzieci z Ukrainy w Polsce

18.12.2023 13:29
Tytuł raportu opracowanego wraz z Save the Children i Plan International jest bardzo wymowny: „Bez wątpienia jest tu fajnie; ale prawdziwy dom, to własny dom...”.  

Pół tysiąca dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dostało prezenty podczas finału Choinki Dobrych Serc

18.12.2023 14:20
Warsztaty, wspólna zabawa i ponad pół tysiąca prezentów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli tak zwanych domów dziecka. W Warszawie po raz siódmy odbył się finał Choinki Dobrych Serc. Zorganizowała go Fundacja Dobrych Inicjatyw.

W Rydze zostanie otwarty Polski Ośrodek im. św. Jana Pawła II. "Brakowało takiego miejsca"

19.12.2023 12:43
- W łotewskiej stolicy brakowało miejsca, w którym Polacy mogliby się spotykać i integrować. Jego stworzenie było jednym z priorytetów mojej misji - tłumaczy ambasador RP na Łotwie Monika Michaliszyn.