Polskie Radio
Section05
UNICEF

Варшавська мерія підписала угоду з ЮНІСЕФ про реагування на нагальні потреби біженців у Польщі

«Варшава та ЮНІСЕФ хочуть співпрацювати і зробити так, щоб діти, яких ми приймаємо, отримували належний догляд та мали доступ до всіх необхідних державних послуг», – запевнив президент Варшави Рафал Тшасковський
Zobacz więcej na temat:  UNICEF Польща Варшава біженці з України

tylko u nas Ukraińskie dzieci w Polsce. Nie wszyscy z rodzicami

- Słyszymy rozdzierające serca historie o ojcach (lub rodzinach) przybywających z dziećmi na granicę i przekazujących je straży granicznej. Ojcowie (lub rodziny) tych dzieci zostają na Ukrainie. Liczba takich przypadków nie została jednak jeszcze dokładnie określona przez władze państw sąsiadujących z Ukrainą – informuje portal polskieradio24.pl Monika Kacprzak, rzeczniczka prasowa UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci pomoc UNICEF SOS Wioski Dziecięce Polskie Radio 24 POLSKA

Wojna odciśnie trwałe piętno na psychice dzieci. UNICEF apeluje o ochronę cywilów

Według dyrektor wykonawczej Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) Catheriny Russell sytuacja dzieci na Ukrainie pogarsza się z minuty na minutę. - Dzieci są zabijane. Dzieci są ranione. Dzieci doznają głębokich traumatycznych przeżyć w wyniku przemocy, która je otacza - powiedziała Russel.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni dzieci UNICEF ludobójstwo

"Ukraińskie dzieci pilnie potrzebują pomocy". UNICEF apeluje o wsparcie

UNICEF alarmuje, że "działania wojenne na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci w tym kraju". Organizacja podkreśla, że potrzebne wsparcie obejmuje transport czystej wody oraz pomoc medyczną, higieniczną i edukacyjną dla poszkodowanej społeczności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja służby i bezpieczeństwo sankcje serwis wschodni konflikty międzynarodowe wojna 2022 UNICEF

ONZ i Bank Światowy biją na alarm. Pandemia pogłębiła globalne ubóstwo

14 listopada obchodzony jest przez Kościół katolicki jako Światowy Dzień Ubogich. Ponad 700 milionów ludzi, czyli 10 proc. światowej populacji, żyje w skrajnym ubóstwie. Z powodu pandemii COVID-19 około 97 milionów ludzi więcej żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie - alarmuje Bank Światowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Kościół pomoc społeczna bezrobocie bank światowy ONZ UNICEF WHO

Bezpieczna "Przystań w sieci" z myślą o najmłodszych. Wsparcie dla szkół w ramach cyberedukacji

Internet stanowi główne źródło komunikacji i wiedzy dla młodych ludzi. Dlatego kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia i oceny źródeł, z których korzystają uczniowie jest kluczowe. W dobie fake newsów i publikowania niesprawdzonych informacji stanowi to podstawową umiejętność chroniącą przed wprowadzeniem w błąd, czy nawet staniem się ofiarą manipulacji. Odpowiedzią na powyższe wyzwania jest projekt "Przystań w sieci", nad którym honorowy patronat objął premier Mateusz Morawiecki.  
Zobacz więcej na temat:  internet media społecznościowe cyberprzestępczość młodzież edukacja UNICEF cyfrowa szkoła cyfryzacja Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

NASK, Facebook i UNICEF ruszają z projektem "Przystań w sieci". Ma chronić polską młodzież przed cyberprzestępcami

Facebook, NASK i UNICEF Polska ruszają z projektem edukacyjnym "Przystań w sieci" skierowanym do nauczycieli i uczniów w całym kraju. Ma trafić do 2 000 nauczycieli i 40 000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (młodzież w wieku 13-19 lat) w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo nask zdalne nauczanie Facebook UNICEF GOSPODARKA dzieci społeczeństwo edukacja POLSKA