Redakcja Polska

Historyczne polskie czołgi w wirtualnym świecie "World of Tanks"

20.04.2024 12:00
Popularna - także wśród polskich graczy - gra sieciowa opiera się na potyczkach maszyn pancernych. Część z nich oparto na projektach polskich konstruktorów.
Audio
  • Konrad Rawiński o nowych polskich czołgach w grze "World of Tanks". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Nowe polskie czołgi w grze World of Tanks
Nowe polskie czołgi w grze "World of Tanks"Materiały studia Wargaming

Studio Wargaming zaprezentowało najnowszą aktualizację do gry "World of Tanks", która wprowadza do gry dodatkową linię czołgów do polskiego drzewka technologicznego. Jednostki wyposażone w niespotykane do tej pory działa o niezrównanej sile uderzeniowej wprowadziły do gry mechanikę wynagradzającą najodważniejszych czołgistów gotowych na agresywne starcia.'

Niszczyciele czołgów to trzecia gałąź polskiego drzewka technologicznego, uzupełniająca dotychczasowy wybór spośród czołgów ciężkich i średnich. Nowe czołgi to: SDP 40 Zadymka, SDP 44 Burza, SDP 57 Gowika, SDP 58 Kilana. SDP 50 Gonkiewicza, oraz NC 70 Błyskawica.

Nowe polskie czołgi oparte są na koncepcjach polskich projektantów, które były rozważane, ale nigdy nie doczekały się produkcji - pozostały na stołach kreślarskich projektantów. Dzięki nowemu uaktualnieniu gry trafiły jednak na wirtualne pola bitew.

Z Konradem Rawińskim z Wargamingu rozmawiał Przemysław Pawełek.

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych - instytucja poświęcona współpracy biznesu i kultury

27.03.2024 08:30
Nowa państwowa instytucja, funkcjonująca od dwóch lat w Warszawie, skupia się na wspieraniu branży gier wideo, szeroko rozumianego projektowania oraz rynku sztuki.

Najnowszy album przygód Kajka i Kokosza. Powraca ulubieniec czytelników - smok Miluś

28.03.2024 16:37
„Kajko i Kokosz – Nowe przygody” to kontynuacja tej kultowej serii powierzona nowej generacji polskich autorów. W jej najnowszym tomie przyszedł czas na powrót ulubionego bohatera wielu fanów komiksów o Kajku i Kokoszu – smoka Milusia.

Sztuczna inteligencja - wyzwanie, ale też szansa dla Polski

08.04.2024 17:20
Zespół doradczy PL/AI Sztuczna inteligencja dla Polski, powołany przez Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, pracuje nad rekomendacjami dla polskiego rządu