Redakcja Polska

Scorpions zmieniło tekst słynnego hitu. "Nie czas na romantyzowanie Rosji"

12.04.2022 13:42
Zupełnie inaczej zabrzmiał kultowy utwór "Wind of Change" podczas koncertu Scorpions w Las Vegas. - Pomyślałem, że skoro na Ukrainie szaleje ta straszna wojna, to nie czas romantyzować Rosję tekstami typu: "Follow the Moskva / Down to Gorky Park (Podążając Moskwą, W dół do Parku Gorkiego - przyp.red.)" - wyjaśnił wokalista zespołu Klaus Maine.
Lider grupy Scorpions Klaus Maine
Lider grupy Scorpions Klaus MaineŹródło: Yputube

Piosenka "Wind of Change" to jedna z najbardziej znanych i najważniejszych piosenek zespołu Scorpions, która opowiada o przemianach politycznych, jakie zaszły w Rosji na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Piosenka ma antywojenny ton.

Jednak pod wpływem wojny na Ukrainie, rozpoczętej przez prezydenta Rosji Władimira Putina, muzycy postanowili zmienić teksty. - Chciałem złożyć oświadczenie na rzecz Ukrainy, więc piosenka zaczyna się słowami: "Słuchaj mego serca - mówi ono: Ukraina czeka, aż zmieni się wiatr" - powiedział wokalista Klaus Maine .

Tuż przed wykonaniem piosenki w Las Vegas, Maine powiedział publiczności: "Ta piosenka wzywa do pokoju, a dziś wieczorem, jak sądzę, zaśpiewamy ją jeszcze głośniej. Dedykujemy go odważnym mieszkańcom Ukrainy."

Źródło: niezalezna.pl/dad

Polskie dzieci wojny apelują: nie możemy biernie przyglądać się cierpieniu ukraińskich dzieci

12.04.2022 07:59
Nie możemy biernie przyglądać się cierpieniu ukraińskich dzieci - apel o pokój dla Ukrainy wystosowali członkowie Ogólnopolskiego Zespołu Koordynacyjnego Związków i Stowarzyszeń Polskich Dzieci Wojny, ocaleni z niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci w Łodzi oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ich Rodzin.

Rosjanie w Mariupolu mogli wykorzystać broń chemiczną

12.04.2022 09:53
Rosyjskie wojsko wykorzystało w poniedziałek wieczorem przeciwko ukraińskim żołnierzom i cywilom w Mariupolu trującą substancję nieznanego pochodzenia - poinformował pułk Azow. Według niego substancję zrzucono z drona.

Rosja stała się "krainą orków". Rosyjscy internauci wstydzą się za swój kraj

12.04.2022 11:26
Część rosyjskich i zagranicznych internautów nazywa Rosję „krainą orków”. To odwołanie do potworów ślepo wykonujących rozkazy swoich mocodawców, zaczerpnięte z powieści Johna Tolkiena. Potwierdzeniem takiej oceny są między innymi fotografie publikowane przez Rosjan, którzy wyrażają poparcie dla Władimira Putina i działań rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy.