Redakcja Polska

Powstańcy warszawscy czekają na kartki ze świątecznymi życzeniami

21.12.2023 12:06
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, zachęca wszystkich, którzy mają wśród swoich znajomych powstańców warszawskich, do złożenia im świątecznych życzeń.
Uroczysta wigilia z powstańcami w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie
Uroczysta wigilia z powstańcami w Muzeum Powstania Warszawskiego w WarszawieŹródło: X/Muzeum Powstania Warszawskeigo

To, jak podkreśla Jan Ołdakowski, mały gest, ale bardzo ważny dla osób starszych, jakimi dziś są powstańcy warszawscy. - Wielu z nich zimą nie wychodzi z mieszkań w obawie przed kontuzjami, więc telefon lub odwiedziny powstańca, jeżeli ktoś takiego zna, to jest bardzo dobry pomysł. Każdego, kto zna powstańców, zachęcam do wykonania telefonu, odwiedzin, złożenia życzeń i rozmowy - powiedział Jan Ołdakowski.

W tym roku w ramach akcji "Paczka dla Powstańca" upominki i życzenia zostały dostarczone około 400 powstańcom warszawskim w całej Polsce.

Muzeum zorganizowało akcję już pod raz szósty. Jej celem jest nie tylko obdarowanie powstańców ale również złożenie im świątecznych życzeń oraz spotkanie weteranów z wolontariuszami.

IAR/dad

Świąteczne paczki dla polskich seniorów z Mościsk, Łanowic i Sambora na Ukrainie

19.12.2023 14:54
Dziennik regionalny "Nowiny" informuje, że 150 paczek z artykułami spożywczymi, niezbędnymi do przygotowania tradycyjnych polskich świąt, trafiło do polskich seniorów, ciężko chorych i niepełnosprawnych z Mościsk, Łanowic i Sambora na Ukrainie.

Ambasada RP w Bernie życzy wszystkim Wesołych Świat!

20.12.2023 10:03

Opłatkowe spotkanie w polskim parlamencie. Marszałek Hołownia: życzę, abyśmy stali się lepszymi ludźmi

20.12.2023 14:14
Życzę państwu, abyśmy się w tym wszystkim nie zatracili, żebyśmy przez te cztery lata kadencji, które zaczynamy teraz, stali się lepszymi, a nie gorszymi ludźmi - mówił w środę w Sejmie podczas spotkania opłatkowego parlamentarzystów marszałek Sejmu Szymon Hołownia.