Polskie Radio
Section05
Szymon Hołownia

Hołownia nie wyklucza likwidacji 800+. To nie jedyny polityk, który jest przeciw tego rodzaju wsparciu dla rodzin

Szymon Hołownia uważa, że trzeba zastanowić się na likwidacją świadczenia 800+, a środki te zainwestować w żłobki, edukację i ochronę zdrowia. Za ograniczeniem, zmianą lub zniesieniem tego rodzaju świadczenia dla rodzin i przeznaczeniem tych pieniędzy na inne cele opowiadają się też niektórzy inni politycy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Polska 2050 centralny port komunikacyjny 800+ wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory polityka

PR24 Dochodzenie ws. Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni. W tle pieniądze na pomoc zwierzętom z Ukrainy

Śledczy zbadają, czy stowarzyszenie Szymona Hołowni dopuściło się oszustwa, rozporządzając dotacją od wojewody na pomoc dla zwierząt z Ukrainy. - W ocenie moich klientów istnieje podejrzenie, że dotacja została udzielona i rozliczona na podstawie fałszywych dokumentów - mówiła w Polskim Radiu 24 mecenas Sara Balcerowicz, pełnomocnik fundacji Mondo Cane i Zielony Pies.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Polska 2050 prokuratura zwierzęta służby i bezpieczeństwo

Problemy Hołowni. Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. Stowarzyszenia Polska 2050

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie w sprawie Stowarzyszenia Polska 2050 - dowiedziała się PAP. Chodzi o doprowadzenie Skarbu Państwa do niekorzystnego rozporządzenia ok. 107 tys. złotych, które miały być na pomoc świadczoną na rzecz obywateli Ukrainy oraz znęcania się nad zwierzętami poprzez dokonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt poza zakładem leczniczym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura polityka Szymon Hołownia Polska 2050 wybory wybory w Polsce

PR24 Zawiadomienie do prokuratury ws. Polski 2050. Kuźmiuk: powinny się temu przyjrzeć odpowiednie organy państwa

- Powinny się temu przyjrzeć odpowiednie organy państwa. Żerowanie na środkach publicznych, bo najczęściej mówimy w takich sytuacjach właśnie o środkach publicznych, jest absolutnie nie do zaakceptowania. Zatem jeżeli zostało w tym przypadku złamane prawo, to rozumiem, że sprawdzą to odpowiednie organy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 polityka POLSKA Polska 2050 Szymon Hołownia

TYLKO U NAS Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. stowarzyszenia Hołowni. Znamy szczegóły

- Zostało złożone zawiadomienie w sprawie karnej. Aktualnie czekamy na ewentualne wszczęcie dochodzenia lub śledztwa, względnie odmowę tego wszczęcia. W ocenie moich klientów okoliczności, o których się dowiedzieli, wskazują na możliwość popełnienia przestępstw przez wiele osób - mówiła w Polskim Radiu 24 mec. Sara Balcerowicz, pełnomocnik fundacji Mondo Cane i Zielony Pies, komentując doniesienie do prokuratury w sprawie Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 Szymon Hołownia Tadeusz Płużański prokuratura

PR24 Hołownia pod lupą prokuratury? Bittel: żerowanie na skutkach wojny to byłaby okropna rzecz

- Pan Szymon Hołownia i jego organizacja powinni jak najszybciej, bardzo transparentnie, bardzo jasno, przedstawić odpowiedź na te zarzuty - tak, by przekonać opinię publiczną, że ręce są czyste - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, komentując doniesienia prasowe nt. Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni. - W innym wypadku byłaby to kolejna trudność związana z finansowaniem tej organizacji i jej działaniem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia

PR24 Poważne zarzuty wobec Polski 2050, jest zawiadomienie do prokuratury. "To trudny moment dla Hołowni"

- Szymon Hołownia ma partię, stowarzyszenie, fundację, i często pojawiają się różne znaki zapytania, czy między tymi różnymi strukturami wszystkie działania o charakterze finansowym, jak pozyskiwanie i wydawanie pieniędzy, odbywają się zgodnie z prawem - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz, komentując doniesienia prasowe nt. Stowarzyszenia Polska 2050.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Magdalena Złotnicka Polska 2050

NASZ WYWIAD "Trzecia droga" nie dotrwa do wyborów? Prof. Chwedoruk: to eksperyment obarczony dużym ryzykiem

Mnożą się pytania o polityczną przyszłość Trzeciej Drogi. Formacja, która chciała być alternatywą dla PiS i PO może nie dostać się do Sejmu. - Absolutnie nie mogą mieć pewności czy przekroczą próg wyborczy. Od początku tego mariażu twierdzę, że to najsłabsze ogniwo opozycji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl prof. Rafał Chwedoruk, politolog Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Sejm opozycja POLSKA polityka

TYLKO U NAS 800+ podzieliło Trzecią Drogę. Wspólny start zagrożony?

Szymon Hołownia jest przeciwny waloryzacji świadczenia 500+ do kwoty 800 zł. Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że to dobry pomysł, ale tylko dla osób pracujących. Różnic między politykami Polski 2050 i PSL jest więcej. Czy to oznacza, że formacje, które tworzą tzw. Trzecią Drogę nie wytrwają razem do wyborów? 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja Sejm 500+ 800+ POLSKA polityka wybory w Polsce Polska 2050 PSL

"Chcę wygrać". Jarosław Kaczyński o wyborach i ewentualnych sojusznikach

- Kto z góry zakłada porażkę, nie wygra biegu. Ja chcę wygrać i dlatego w tym momencie nie rozważam, kto mógłby być naszym koalicjantem. Konfederacja obecnie głosi idee bardzo odległe od naszych, a Trzecia Droga to dość egzotyczny sojusz - powiedział w sobotę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiu RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce PSL Szymon Hołownia Konfederacja

"Poważne przetasowania na opozycji jeszcze przed wyborami". Onet o przyszłości projektu PSL i Polski 2050

We wtorek portal Onet.pl poinformował, że "w sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o wariancie poważnych przetasowań po stronie opozycji jeszcze przed wyborami". "Chodzi o przyszłość projektu PSL i Polski 2050. Ludowcy oskarżają Platformę o próbę skasowania konkurencji" - wskazano. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm PiS sondaż wybory PSL Szymon Hołownia