Polskie Radio
Section05
Szymon Hołownia

Prof. Jabłoński: PO rządzona przez Tuska będzie chciała podporządkować sobie inne partie opozycyjne

- Myślę, że uda się zjednoczyć opozycję, ale w tym znaczeniu, że będzie to podporządkowanie lub wrogie przejęcie. Jeśli chodzi o podporządkowanie, to mam na myśli te mniejsze podmioty. Pan Kosiniak-Kamysz i pan Czarzasty choćby nie wiem jak bardzo chcieli być samodzielni, będą musieli zadeklarować poparcie dla PO w walce z PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Donald Tusk Platforma Obywatelska

Tomasz Sakiewicz: PiS zyskuje na powrocie Donalda Tuska

Mobilizuje się elektorat PiS-u, dla których Donald Tusk jest czytelnym przeciwnikiem, a jeszcze jego retoryka powoduje, że nawet ci, którzy już stracili serce do PiS-u, zupełnie poważnie zastanawiają się teraz, czy nie wrócić, bo jednak bardzo nie chcą Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko co najważniejsze" i Mateusz Wyrwich ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

"Hołownia musi się umocnić i przetrwać". Politolog o sytuacji po powrocie Donalda Tuska

- Bardzo niekorzystne byłoby dla Szymona Hołowni rozpoczęcie jakichkolwiek negocjacji z Donaldem Tuskiem. Musi pokazać, że jest znaczącą siłą w polskiej polityce. Powinien rozmawiać z pozycji przynajmniej równego, jeśli nie przewagi - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Antoni Kamiński z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Czarnecki o powrocie Tuska: to nie jest dobra wiadomość dla Hołowni

- Dla Hołowni i Lewicy nie jest to dobra wiadomość, ponieważ Tusk traktuje inne siły opozycyjne, jako swoich żołnierzy. Nikt nie lubi być traktowany przedmiotowo. Ten powrót będzie raczej oznaczał podziały na opozycji - powiedział o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, Ryszard Czarnecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki Szymon Hołownia POLSKA polityka

"Najwięcej straci na tym Polska 2050 Szymona Hołowni". Rzecznik Porozumienia o powrocie Donalda Tuska

- Największy problem z powrotem Donalda Tuska do polityki krajowej wydaje się mieć Polska 2050 Szymona Hołowni, bo to z tego ugrupowania poparcie będzie przechodziło na Platformę Obywatelską - oceniła w poniedziałek rzecznik Porozumienia Magdalena Sroka.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Szymon Hołownia partie polityczne Porozumienie Jarosława Gowina POLSKA polityka

"Wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa PO" Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska

- Musimy pamiętać o tym, że Tusk nie zostawił po sobie w Polsce dobrego polityka. Zostali wykonawcy jego woli. Debata wokół jego ewentualnego powrotu świadczy negatywnie o tych, którzy kierują PO. To jest wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Krzysztof Grzybowski

Michał Kobosko: toczą się rozmowy z warszawskimi radnymi o przejściu do Polski 2050

Takie dyskusje, czy będzie numerem 2 na liście, są absolutnie przed nami i takie decyzje są przed nami. Nie wiemy, kiedy będą wybory. Ale takie osoby jak pani Anna Radwan (...) są osobami, które znajdują się w kręgu naszych zainteresowań - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kobosko, pytany o potwierdzenie pogłosek o tym, jakoby wieloletnia prezes Fundacji Schumana miała startować w wyborach z 2 miejsca na liście Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Szymon Hołownia POLSKA polityka

TYLKO U NAS Rząd negocjuje z Czechami ws. kopalni Turów. Trzaskowski i Hołownia chcieli wykonania postanowienia TSUE

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia opowiadają się za wykonaniem orzeczenia TSUE, co wiąże się z wstrzymaniem wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w Bogatyni. Konsekwencją takich działań byłoby narażenie tysięcy osób na utratę pracy. - Część Polaków może to odbierać jako akceptację dominacji Brukseli - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl politolog prof. Henryk Domański. Tymczasem rząd zdecydował się pójść inną drogą i podjął negocjacje ze stroną czeską. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo Czechy Mateusz Morawiecki Szymon Hołownia