Polskie Radio
Section05
Szymon Hołownia

"Widać, że formuła liberalno-konserwatywna wyczerpała się". Politolog o kryzysie w PO

 - Mam wrażenie, że to jest krzyk desperacji - wzywanie przez Platformę pozostałych ugrupowań, żeby połączyły się w jedną formację, coś na kształt Koalicji Europejskiej, i wystartowali wspólnie. Myślę, że to się nie uda - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. Gośćmi audycji byli również Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego oraz Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Prawo i Sprawiedliwość PSL Jarosław Kaczyński sondaż POLSKA

SONDAŻ PiS z dużym wzrostem, KO straciła drugą pozycję. Najnowszy sondaż CBOS

Gdyby nie było pandemii i wybory odbywały się w styczniu, na PiS z koalicjantami zagłosowałoby 35 proc. zadeklarowanych uczestników wyborów (wzrost o 4 pkt. proc.), na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 18 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), a na KO - 14 proc (spadek o 4 pkt. proc.) - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS koalicja obywatelska Szymon Hołownia Sejm wybory sondaże

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największym poparciem. PSL poniżej progu wyborczego

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 35 proc. Polaków, 25 proc. badanych zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, na Lewicę - 13 proc., na Konfederację - 9 proc., na Kukiz'15 - 5 proc., a na PSL - 3 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Konfederacja lewica PSL Kukiz'15 Szymon Hołownia

"Nie przekona sceptyków". Politolog o wspólnym szczepieniu marszałków Grodzkiego i Karczewskiego

- Mam wrażenie, że osób nieprzekonanych do szczepień może to nie przekonać. Natomiast wyborcy antysystemowi czy osoby przeciwne szczepieniom mogą się wręcz utwierdzić w przekonaniu, że doszło do swego rodzaju spisku elit politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak politolog, ekspert od politycznego wizerunku, marketingu i komunikacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce Piotr Wąż Szymon Hołownia

SONDAŻ PiS z największym poparciem. Pięć ugrupowań nad kreską, Konfederacja poza Sejmem

Jak wynika z sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski, największym poparciem respondentów cieszy się Prawo i Sprawiedliwość - nieco ponad 33 proc. pytanych zadeklarowało głos na tę partię. Na podium także Koalicja Obywatelska (23,6 proc.) oraz, ze spadkiem o 5 punktów procentowych, Polska 2050 (9,1 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS sondaże koalicja obywatelska PSL PSL-Koalicja Polska lewica Prawo i Sprawiedliwość Szymon Hołownia

"Mamy kontynuację takich okrągłych gadek, komunałów". Artur Wróblewski o ruchu Szymona Hołowni

- Tak naprawdę od momentu kiedy Donald Tusk uciekł z Polski - jak to się mówi - kryzys w Platformie Obywatelskiej jest cały czas, jeśli chodzi o przywództwo, tylko są różne jego etapy - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej. Gośćmi audycji byli także Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego oraz Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska polityka POLSKA koalicja obywatelska Szymon Hołownia opozycja

Hołownia o szczepieniach na COVID-19: sam się zaszczepię

– Polskie prawo, ustawa zakaźna, bardzo wyraźnie mówi o tym, że istnieje pojęcie kwarantanna w odniesieniu do osoby, która powinna zostać odizolowana z przyczyn epidemiologicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia polityka Trójka Beata Michniewicz Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka COVID-19

"Nie ma pomysłów na problemy, które pojawiły się w pandemii". Krzysztof Wołodźko o opozycji

- Opozycja nie jest w stanie ogarnąć problemów państwa polskiego, bo to przekracza ich horyzonty myślenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej"oraz Paweł Krulikowski, politolog i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Szymon Hołownia opozycja Sejm

Hołownia: jeśli będziemy rządzić, powołamy pełnomocnika ds. rozdziału Kościoła od państwa

- Jeśli będziemy rządzić, będzie specjalny pełnomocnik w randze ministra ds. przeprowadzenia rozdziału Kościoła od państwa. Ponadto zostaną rozliczone biznesy o. Tadeusza Rydzyka, to, co jest na styku relacji jego instytucji z państwem - zadeklarował lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Kościół Kościół katolicki Radio Maryja Tadeusz Rydzyk społeczeństwo POLSKA

Hołownia gotowy do bycia premierem? Wiceprezes PSL: to fanfaronada i wpisywanie się w retorykę Ryszarda Petru

- Formułowanie takich śmiałych myśli przez osobę, która nigdy w życiu nie miała nic wspólnego z polityką, jest fanfaronadą. Wpisuje się w ten sposób w retorykę tych, którym sondaże uderzają jak woda sodowa do głowy - powiedział Dariusz Klimczak, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego o zapowiedzi Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Polskie Stronnictwo Ludowe Szymon Hołownia