Polskie Radio
Section05
Szymon Hołownia

"Turystyka religijna". Szymon Hołownia krytykuje Andrzeja Dudę za planowaną wizytę we Włoszech

- Mamy prezydenta, który w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze. (...) Znowu będzie na kolanach i tak naprawdę w ramach pełnienia swoich obowiązków publicznych będzie realizował swoje praktyki religijne, bo nie wiem, co miałaby wnieść w tej chwili w funkcjonowanie państwa wizyta w Watykanie - mówił Szymon Hołownia w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, komentując planowaną wizytę Andrzeja Dudy w Rzymie i Watykanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda prezydent Włochy Watykan Szymon Hołownia dyplomacja pandemia koronawirus

Prof. Ryba: negocjacje przeciąga każda ze stron

- Nie ma presji, bo nie ma wyborów ani innej nagłej sytuacji. Panowie sobie rozmawiają, negocjują i się targują. A to się przeciąga - wydaje się, że zbyt długo - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dyskusje liderów Zjednoczonej Prawicy dotyczą m.in. liczby ministerstw w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Szymon Hołownia zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu

Marcin Kulasek: Gill-Piątek zdradziła lewicowych wyborców

- Trudno jest zrozumieć, że osoba o tak lewicowych poglądach odnajdzie się w jednej formacji z Romanem Giertychem i Szymonem Hołownią - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny SLD i poseł Lewicy Marcin Kulasek. Posłanka Hanna Gill-Piątek zrezygnowała z członkostwa w klubie parlamentarnym Lewicy i wystąpiła z partii Wiosna.  Ma się związać z ruchem Polska 2050 założonym przez Szymona Hołownię.
Zobacz więcej na temat:  lewica SLD Wiosna Roberta Biedronia Szymon Hołownia Mierzeja Wiślana

"Postępujący proces rozkładu". Paweł Mucha o problemach parlamentarnej opozycji

- Widać akceptację Polaków dla prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, komentując najnowsze sondaże poparcia społecznego dla polityków w Polsce. Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się też m. in. do próby utworzenia koła poselskiego przez Szymona Hołownię.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Paweł Mucha rekonstrukcja rządu Forum Ekonomiczne 2020 Szymon Hołownia Platforma Obywatelska zjednoczona prawica lewica POLSKA kancelaria prezydenta Jerzy Jachowicz

"Szymon Hołownia powiela stare standardy". Politolodzy o politycznych transferach

- Szymona Hołownia mówi o innej jakości życia politycznego, a zachowuje się dokładnie jak Donald Tusk lata temu, gdy wyciągał z SLD polityków. Powiela stare standardy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który z dr. Sebastianem Gajewskim z Centrum Ignacego Daszyńskiego skomentował polityczne transfery.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia polityka parlament w Polsce Polskie Radio 24 Sebastian Gajewski Adrian Klarenbach

"Ten przemocowy język miłości trochę zaczyna mnie niepokoić". Hołownia odpowiada Nitrasowi

- My się do Platformy Obywatelskiej nie zapisujemy, nie zamierzamy kończyć na waszych listach, będziemy zajmowali się swoją organiczną pracą, budowaniem swojego potencjału - tak lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia odniósł się do słów Sławomira Nitrasa (PO) o wspólnych listach wyborczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Sejm polityka Platforma Obywatelska Sławomir Nitras

Poseł PO krytykuję Hołownię. Powodem polityczne kłusownictwo

Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 będzie miał w ławach poselskich przedstawicielkę. Przejdzie do niego z Lewicy Hanna Gill-Piątek. Szymon Hołownia nie ukrywa, że zależy mu na tym, aby jeszcze w tej kadencji jego ruch stworzył w Sejmie co najmniej koło. - Są możliwe jeszcze jakieś pojedyncze transfery. Nie daję natomiast ruchowi Hołowni szans na stworzenie własnego klubu - ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia lewica Platforma Obywatelska