X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Rodzice o świętach po powrocie dziecka z emigracji

24.12.2019 18:00
Trzynastoletnia rozłąka z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziny. "Bardzo tęskniliśmy” – podsumowują rodzice, zasiadający po raz pierwszy wspólnie do wigilijnego stołu z rodziną córki po ich powrocie z emigracji zarobkowej.
Audio
  • Kierunek: Polska. Rodzice o świętach po powrocie dziecka z emigracji
Prezent na Boże Narodzenie
Prezent na Boże Narodzenie Foto: Bob Dmyt z Pixabay

Wspierali wyjazd córki do Irlandii. „W 2004 roku polski rynek pracy nie oferował nic młodej osobie z wykształceniem i kręgosłupem moralnym” – przyznają zgodnie Maria Kozłowska Sobczyk i Włodzimierz Sobczyk

Jednak trzynastoletnia rozłąka z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziny. „Zwłaszcza święta spoważniały. Przy stole spotykały się trzy dorosłe osoby, my plus babcia, i tęsknota za nią. Ucieszyliśmy, kiedy polska gospodarka zaczęła się stabilizować i rozwijać od 2016 roku, bo to była ta szansa na powrót naszej córki, ale też wielu dzieci, na których czekają w kraju bliscy” – wspominają.

Co się zmieniło po jej powrocie? Wszystko. „Choinka znów zaczęła być duża, na stole dwanaście tradycyjnych potraw a wokół stołu rodzina w komplecie. Wnuczek zapatrzony w dziadka, córka z mężem krzątający się po domu. Bardzo za nimi tęskniliśmy” – podsumowują rodzice, zasiadający po raz pierwszy wspólnie do wigilijnego stołu z rodziną córki po ich powrocie z emigracji zarobkowej.

Audycja "Kierunek: Polska". Zaprasza Małgorzata Frydrych.