X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Johna Borrella. „Kania Lodge na Kaszubach stała się moim domem”

02.10.2021 13:04
„Na Kaszuby przyjechałem z żoną, Polką, którą poznałem w Afryce. Jej rodzice mieli domek nad jeziorem Białym. Zauroczyło mnie to miejsce. Piękno przyrody, przestrzeń, cisza. Pracowałem jako korespondent wojenny, ponad dwadzieścia lat patrzyłem na krzywdę ludzi, mieszkałem w hotelach. To było wymarzone miejsce, żeby osiąść, zbudować dom i zająć się zawodowo czymś nowym” - opowiada John Borrell.
Audio
  • Z Johnem Borrelllem, Nowozelandczykiem, który wraz żoną Anną osiadł na Kaszubach, by po wielu latach pracy jako korespondent wojenny, zbudować i prowadzić światowej klasy hotel i winnicę, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Kania Lodge Johna Borrella na Kaszubach.
Kania Lodge Johna Borrella na Kaszubach.Foto: arch. Kania Lodge

Od pomysłu do realizacji droga była jednak długa i niełatwa. „Pierwszą naszą wizytę na Kaszuby odbyliśmy jeszcze wczasach komunistycznych. O budowaniu czegokolwiek, a zwłaszcza obiektów komercyjnych, nie było mowy” - wspomina John Borrell.

„Wróciliśmy do Polski po transformacji z głową pełną marzeń o klimatycznym hotelu wśród pól, z własną winnicą i dobrą kuchnią. Były to lata 90-te, Polska borykała się z korupcją. Zanim kupiliśmy ziemię i dostaliśmy pozwolenie na budowę, musieliśmy zmierzyć się z lokalnym układem. Nie chciałem dawać łapówek, skończyło się sprawą w sądzie z burmistrzem. Wygrałem, ale w tym czasie miałem chwile zwątpienia, czemu przez jedno marzenie narażam siebie, moją rodzinę na tyle komplikacji. Na szczęście lata mijają, po tamtych układach i korupcji nie ma śladu, sąsiedzi od początku nas zaakceptowali. Dziś z przekonaniem mogę powiedzieć, że to miejsce, Kania Lodge na Kaszubach, stało się moim domem” - przyznaje gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Johnem Borrelllem, Nowozelandczykiem, który wraz żoną Anną osiadł na Kaszubach, by po wielu latach pracy jako korespondent wojenny, zbudować i prowadzić światowej klasy hotel i winnicę, rozmawiała Małgorzata Frydrych.


Prace polskich fotografek na wystawie w warszawskim Domu Spotkań z Historią

30.09.2021 12:17
150 zdjęć trzynastu słynnych polskich fotografek prezentowanych jest na wystawie "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek" w warszawskim Domu Spotkań z Historią. Wernisaż w czwartek 30 września.

Gdzie Polacy spędzili w tym roku urlop? Jeden z kierunków zaskoczeniem

30.09.2021 16:03
Zdecydowana większość Polaków spędziła urlop w kraju. Tylko co czwarty wybrał wczasy za granicą. Polska Izba Turystyki podsumowała sezon letni.