X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gdzie Polacy spędzili w tym roku urlop? Jeden z kierunków zaskoczeniem

30.09.2021 16:03
Zdecydowana większość Polaków spędziła urlop w kraju. Tylko co czwarty wybrał wczasy za granicą. Polska Izba Turystyki podsumowała sezon letni.
Plaża nad Morzem Bałtyckim.
Plaża nad Morzem Bałtyckim.shutterstock.com/Wirestock Creators

Jak wskazywał Sebastian Nasiłowski z PIT, o wyborze miejsca wypoczynku zdecydowała "kwestia bezpieczeństwa i rozsądnego wyboru". - Polska gwarantowała, że możemy kupić wakacje, wyjechać i na pewno nie zostaną wprowadzone ograniczenia. Natomiast wyjazdy zagraniczne mimo, że zabezpieczone przez biura podróży, rodziły niepewność wśród turystów, chociaż nieuzasadnioną - powiedział Sebastian Nasiłowski.

Z raportu PIT wynika, że aż 80 procent polskich turystów zdecydowało się spędzić wakacje w kraju. Tradycyjnie, najchętniej wybieranymi kierunkami były miejscowości nadbałtyckie, gdzie urlop spędziło 38 procent wypoczywających, natomiast 26 procent wyjechało w góry. - Zaskoczeniem okazały się: Suwalszczyzna, Lubelszczyzna, Pojezierze Kujawskie. Dużo osób chciało po prostu spokojnie, w odosobnieniu wypocząć - mówił Sebastian Nasiłowski.

Jak dodał, hitem tego roku była turystyka dziecięca i młodzieżowa. - Ci, którzy w ostatniej chwili decydowali się na kolonie czy obóz dla dziecka, odchodzili z kwitkiem, nawet z biura podróży, bo po prostu zabrakło miejsc - powiedział Sebastian Nasiłowski.

Ulubionym kierunkiem wyjazdów zagranicznych Polaków była Turcja, która w tym roku wyprzedziła Grecję. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Bułgaria i Egipt. Większość turystów wybrało hotele cztero i pięcio-gwiazdkowe.

IAR/dad

Kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

30.09.2021 13:30
30 września tego roku to ostatni dzień obowiązkowego dla wszystkich powyżej 18 roku życia spisu - od 1 kwietnia można to było zrobić przez internet, na infolinii spisowej lub podczas wywiadu z rachmistrzem  

Polska Johna Borrella. „Kania Lodge na Kaszubach stała się moim domem”

02.10.2021 13:04
„Na Kaszuby przyjechałem z żoną, Polką, którą poznałem w Afryce. Jej rodzice mieli domek nad jeziorem Białym. Zauroczyło mnie to miejsce. Piękno przyrody, przestrzeń, cisza. Pracowałem jako korespondent wojenny, ponad dwadzieścia lat patrzyłem na krzywdę ludzi, mieszkałem w hotelach. To było wymarzone miejsce, żeby osiąść, zbudować dom i zająć się zawodowo czymś nowym” - opowiada John Borrell.

Litewski minister obrony: Białoruś na granicę z Polską kieruje więcej migrantów niż na Litwę

30.09.2021 13:56
Ciężar białoruskiego ataku hybrydowego przesunął się obecnie z Litwy na Polskę – oznajmił w czwartek minister obrony Litwy Arvydas Anuszauskas. Wskazał, że Białoruś na granicę z Polską kieruje dziesięciokrotnie więcej migrantów niż na Litwę.

Polskie nastolatki coraz więcej czasu spędzają w Internecie

30.09.2021 15:39
Nastolatki coraz więcej czasu spędzają w internecie, a wprowadzenie nauki w formie zdalnej nie zmniejszyło zainteresowania tą formą spędzania czasu. To jeden z wniosków raportu "Nastolatki 3.0" przygotowanego przez państwowy instytut badawczy NASK.