X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Adam Brokaw: kilka minut przesądziło o piętnastu latach mojego życia

22.01.2022 14:08
„To miała być tylko dziekanka. Koleżanka namówiła mnie abyśmy wyjechali do Wielkiej Brytanii dorobić, podszkolić język. Warunki były bardzo atrakcyjne. Na polskim rynku pracy panował marazm i brak perspektyw rozwojowych. Decyzję podjąłem w trzy minuty. Okazało się, że te kilka minut określiło piętnaście lat mojego życia” - przyznaje Adam Brokaw w rozmowie z Małgorzatą Frydrych.
Audio
  • O „dziekance” od polskiego rynku pracy i powrocie w rodzinne strony do Szczecina, po piętnastu latach z Wielkiej Brytanii, Adam Brokaw opowiedział Małgorzacie Frydrych.
Szczecin, widok na Stare Miasto.
Szczecin, widok na Stare Miasto.Foto: Pixabay

Adam Bokaw spędził na emigracji w Wielkiej Brytanii piętnaście lat. „Pobyt za granicą mocno się wydłużył ale zawsze wiedziałem, że do Polski wrócę. Ostatnie lata przyniosły pozytywne zmiany w polskiej gospodarce. Z ciekawością przyglądałem się jak zmieniają się płace, rośnie liczba ofert pracy, kształtuje się coraz bardziej europejski rynek pracownika” - zauważa Polak.

Ze znalezieniem pracy w kraju nie miałem żadnych problemów. Mogę wręcz powiedzieć o klęskę urodzaju, tyle dostałem ciekawych propozycji. Na ostatnim etapie rozpatrywałem dwie oferty a następnie wybrałem tę bardziej dla mnie rozwojową i korzystną. Od początku postawiłem na międzynarodowe środowisko pracy, ponieważ w takim pracowałem na emigracji. Założyłem, że będzie to wiązało się z mniejszym szokiem kulturowym, niż bezpośredni powrót na rodzimy rynek pracy. Po roku przyznaje, że to założenie okazało się całkowicie słuszne” - zaznacza gość audycji „Kierunek: Polska”.

O „dziekance” od polskiego rynku pracy i powrocie w rodzinne strony do Szczecina, po piętnastu latach z Wielkiej Brytanii, Adam Brokaw opowiedział Małgorzacie Frydrych.