X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Alicja Góralczyk de Ixtlapale: podróżuję z polską flagą przez kontynenty

03.05.2022 11:15
Alicja Góralczyk de Ixtlapale z polską flagą w walizce przemierzyła kontynenty w poszukiwaniu mądrości życiowej. Napisała książkę „Alicja w krainie Tajów”, jednak miłość swojego życia spotkała na ulicach Warszawy. Z mężem zamieszkała w Meksyku. Ale przyznaje, że „na wakacje jeździ się do Polski”.
Audio
  • Z Alicją Góralczyk de Ixtlapale, podróżniczką, autorką książki „Alicja w krainie Tajów”, o życiu pod biało-czerwoną flagą w Polsce, Tajlandii i w Meksyku rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Alicja Góralczyk de Ixtlapale, podróżniczką, autorką książki Alicja w krainie Tajów, w Tajlandii.
Alicja Góralczyk de Ixtlapale, podróżniczką, autorką książki „Alicja w krainie Tajów”, w Tajlandii.Foto: Archiwum Alicji Góralczyk de Ixtlapale

W Tajlandii dominuje buddyzm więc zwyczaje zaczerpnięte z kultury zachodniej pielęgnowaliśmy raczej w środowisku ekspatów. Spotykaliśmy się przy lokalnym kościele katolickim lub polskiej ambasadzie. Podkreślamy swoją narodowość biało-czerwoną flagą czy językiem. W Meksyku jest pod tym względem łatwiej. To kultura katolicka zatem święta obchodzimy w tym samym czasie. Mamy również dużą społeczność polonijną, która wspólnie świętuje czy organizuje spotkania na 3-go maja. Ubieramy się w biało-czerwone stroje, wywieszamy flagi i spędzamy wspólnie czas” - opowiada Alicja Góralczyk de Ixtlapale.

Jak mieszka się w Tajlandii, to na wakacje jeździ się do Polski" - przyznaje podróżniczka. "W trakcie takiego urlopowego pobytu w Warszawie, na mojej drodze stanął mężczyzna. Meksykanin, mieszkający czasowo w Niemczech. Do Polski przyjechał na chwilę. Ja również byłam na chwilę ale to wystarczyło, by przesądzić o naszej, wspólnej przyszłości. Dziś jest moim mężem i dla naszego wspólnego życia wyjechałam z Tajlandii i przeprowadziłam się do Meksyku” - mówi gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Alicją Góralczyk de Ixtlapale, podróżniczką, autorką książki „Alicja w krainie Tajów”, o życiu pod biało-czerwoną flagą w Polsce, Tajlandii i w Meksyku rozmawiała Małgorzata Frydrych.