Redakcja Polska

Włochy. 111 przygód Renaty Pawłowskiej

18.08.2022 19:24
Renata Pawłowska sama przyznaje, że to nie jest „przewodnik z opisem zabytków i listą muzeów, to dziennik podróżnika”. Ponad 25 lat mieszka we Włoszech i przybliża Polakom włoskie smaki, miejsca i ciekawostki. Pasjonatka życia oraz podróży, uwielbia dobre jedzenie i od lat dzieli się swoimi spostrzeżeniami na blogu „Kalejdoskop Renaty”. Właśnie wydała swoją debiutancką książkę „Włochy. 111 przygód”.
Audio
  • Z Renatą Pawłowską, Polką mieszkającą we Włoszech, autorką bloga Kalejdoskop Renaty” oraz książki „Włochy. 111 przygód”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Renata Pawłowska, autorka bloga Kalejdoskop Renaty oraz książki Włochy. 111 przygód
Renata Pawłowska, autorka bloga "Kalejdoskop Renaty" oraz książki "Włochy. 111 przygód"Foto: arch. prywatne Renaty Pawłowskiej

- Odkrywam Włochy od 1996 roku, kiedy zamieszkałam z mężem na włoskiej prowincji. Lubimy gotować i jeść, dużo podróżujemy, choć często wybieramy mniej uczęszczane szlaki i to okazało się trafionym wyborem. Bo dziś mogę dzielić się z czytelnikami mojego bloga, a teraz również książki, naszymi przygodami. Podpowiadam, które miasteczko w Lacjum pokochał Ennio Morricone. Gdzie można podziwiać kwitnące kwiaty lotosu lub napić się darmowego wina z fontanny. Wskazać kawiarnię serwującą obłędną kawę miętową i knajpę z najlepszymi kanapkami – wymienia Renata Pawłowska.

- Moje przygody spisane i oddane do druku to zbiór osobistych wskazówek i wyselekcjonowanych informacji o Włoszech, Włochach, podróżach i jedzeniu, które uznałam za interesujące. Polecam miejsca malownicze, niezwykłe, nieodkryte jeszcze więc bez tłumów, ale z ciekawą historią w tle. Nawet bardziej znane miejsca i miejscowości prezentuje z nowej perspektywy. Pokazuję wyjątkowe ogrody czy hotel w skale. Mnie ta podróż przez Włochy zmieniła. To, kim jestem, wynika z miejsc, w których byłam – przyznaje gość audycji „Kierunek Polska” i zapowiada kolejne książki.

Z Renatą Pawłowską, Polką mieszkającą we Włoszech, autorką bloga "Kalejdoskop Renaty” oraz książki „Włochy. 111 przygód”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.

Na audycję „Kierunek: Polska” zapraszamy w każdy wtorek o 17.45.