X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandzki program szczepień najszybszy w Unii Europejskiej

13.02.2021 20:37
Zdaniem sfer rządowych Irlandia jest obecnie krajem z najszybszym programem podawania szczepionek przeciwko COVID-19 we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/ATTILA BALAZS

Według nie do końca oficjalnych danych Irlandia i Dania podały szczepionki 4,1 proc. populacji.  Stanowi to najwyższy poziom spośród 25 krajów śledzonych przez Europejskie Centrum Kontroli Chorób ”. Chodzi tu co prawda o kraje UE, a nie o całą Europę, ale dobrze się kojarzy. Choć według "Independent" ten poziom wyższy jest w Wielkiej Brytanii. Ale tej - jak wiadomo - już w UE nie ma.

Inwestorzy w Europie i na świecie monitorują postępy krajów w podawaniu szczepionek. Oczekuje się, że kraje, którym uda się przeprowadzić właściwy program szczepień, zaczną szybciej odbijać się ekonomicznie niż te, którym się to nie uda.

Wielka Brytania jest trzecia na świecie pod względem dawek szczepionek Covid-19 podawanych na każde 100 osób, według danych z centrum badawczego Our World in Data na Uniwersytecie Oksfordzkim.  Ponad 10 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Ogółem w Wielkiej Brytanii podano około 15,8 dawek szczepionki na 100 osób. 
Tylko Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Seszele podały obecnie więcej dawek szczepionek Covid-19 na 100 osób niż Wielka Brytania.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia

12.02.2021 13:56
Rada ds. Ochrony Zdrowia działać będzie w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Podczas piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim poinformowano, że przewodniczącym Rady został prof. Piotr Czauderna - dotychczas pełniący funkcję koordynatora sekcji ochrony zdrowia NRR. W skład Rady weszli też m.in. szefowa KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych oraz były minister zdrowia Marek Balicki.

Łotwa znosi godzinę policyjną. Wprowadzono ją w grudniu w związku z pandemią

12.02.2021 15:32
Godzinę policyjną na Łotwie wprowadzono, aby zapobiec zgromadzeniom mieszkańców w okresie noworocznym. Obowiązywała w weekendy.

Przepisy ws. Funduszu Odbudowy przyjęte przez unijne kraje. Polska jednym z największych beneficjentów

13.02.2021 07:30
Przepisy dotyczące wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii zostały przyjęte przez unijne kraje i podpisane, teraz czas na ratyfikację – poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Wysokość całego funduszu to 750 miliardów euro dla całej Unii, Polska jest jednym z największych beneficjentów.