X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandzki premier o uchodźcach: względy humanitarne ważniejsze od bezpieczeństwa

13.03.2022 14:08
Premier Irlandii Micheal Martin podkreślił, że Irlandczycy są poruszeni kryzysem humanitarnym i dlatego Dublin zniósł wizy.
Audio
  • To coś, na co nie zdecydowali się Brytyjczycy. Brytyjski rząd argumentuje, że musi wiedzieć, kto przybywa do kraju, ze względów bezpieczeństwa. Micheal Martin wyjaśnił w BBC, że Irlandia podchodzi do tego inaczej [posłuchaj]
Uchodźcy z Ukrainy
Uchodźcy z UkrainyPAP/Darek Delmanowicz

To coś, na co nie zdecydowali się Brytyjczycy. Brytyjski rząd argumentuje, że musi wiedzieć, kto przybywa do kraju, ze względów bezpieczeństwa. Irlandia podchodzi do tego inaczej. "Jeśli chodzi o tych, którzy do nas przybywają, dla nas kwestie humanitarne są dziś ważniejsze, niż cokolwiek innego. Ale nasi eksperci od bezpieczeństwa rzecz jasna monitorują sytuację, na przykład, gdy ludzie przybywają na lotniska" - stwierdził premier Micheal Martin w BBC. 

Telewizja Sky News doniosła, że według jej źródeł brytyjskie MSW chciało poluzować brytyjskie zasady, ale premier Johnson interweniował, by drzwi nie zostały uchylone zbyt szeroko. Downing Street oficjalnie zaprzecza.
Londyn uruchomi jednak jutro nową ścieżkę. Brytyjczycy będą mogli przyjmować uchodźców do swych domów. Media donoszą, że dostaną za to pieniądze: 350 funtów miesięcznie. Wciąż jednak potrzebne będą wizy, a nasi wschodni sąsiedzi zostaną najpierw poddani kontrolom.

IAR/ks

Irlandia: w Cork marsz poparcia dla Ukrainy

13.03.2022 10:33
Centrum Together-Razem na niedzielę zaplanowało w Cork marsz poparcia dla Ukrainy. Głównie społeczność wschodnia będzie mogła dać odpór rosyjskiej agresji i poprzeć Ukraińców mieszkających w Irlandii.

Były szef NATO ostrzega, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie

13.03.2022 14:14
Powinniśmy uświadomić sobie, że mamy wybór pomiędzy konfrontacją z Putinem teraz albo później, bo on nie zatrzyma się na Ukrainie - mówił Anders Fogh Rasmussen.

Prezydent w BBC o ewentualnym użyciu broni masowego rażenia przez Rosjan

13.03.2022 19:31
Andrzej Duda ostrzegał w BBC: jeśli Rosja użyje broni masowego rażenia na Ukrainie, to NATO i jego przywódcy musieliby poważnie zastanowić się nad kolejnymi krokami.