Redakcja Polska

Nowe strony internetowe Instytutów Polskich, które inaugurują akcję "Discover Poland"

09.06.2020 13:01
- Uruchomione zostały nowe strony 25 Instytutów Polskich na całym świecie pod adresem "instytutpolski.pl". Instytuty inaugurują też akcję "Discover Poland", która ma zachęcać do poznania kultury i historii Polski - poinformował wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Audio
  • Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk mówił na konferencji prasowej, że głównym odbiorcą akcji mają być osoby, które jeszcze w Polsce nie były (IAR)
  • Discover Poland. Do udziału w akcji zachęca Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ [posłuchaj]
Materiały promocyjne
Materiały promocyjnePoland.pl/ Twitter/@Poland

Wiceszef MSZ podkreślił, że nowe strony internetowe Instytutów Polskich mają nową, ujednoliconą szatę graficzną i można je znaleźć pod wspólnym adresem "instytutpolski.pl/" - po ukośniku należy wpisać nazwę miasta, w którym Instytut działa.

Strony internetowe są prowadzone w językach lokalnych. - Nie jest to więc tylko zmiana wizerunkowa czy kosmetyczna, tylko realne nowe źródło wiedzy o Polsce, Polakach, kulturze i historii, to wirtualna baza wiedzy o Polsce w wyjątkowym czasie - mówił.

Jak dodał Instytuty Polskie uruchamiają akcję "Discover Poland", która ma promować Polskę w mediach społecznościowych przy wsparciu konsulatów ambasad. W ramach akcji publikowane będą - jak poinformował wiceszef MSZ - wpisy z wielu dziedzin tematycznych, w tym kultury, historii czy kulinariów.

- Chcemy zachęcić do poznania Polski i przyjazdu do Polski wtedy, kiedy będzie to możliwe - mówił.

Wiceszef MSZ podkreślał, że od początku pandemii koronawirusa Instytuty Polskie przygotowują autorskie akcje i kampanie promujące polską kulturę, historię i uczą on-line języka polskiego. Jako przykłady takich działań wymienił m.in. możliwość słuchania zespołu Akademii Muzycznej w Katowicach zaoferowane przez Instytut Polski w Brukseli, czytanie wierszy Wisławy Szymborskiej przygotowane przez Instytut Polski w Rzymie czy vlog dla dzieci oferowany przez placówkę w Pradze.

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślał, że "Discover Poland" to kolejna akcja po "Polonia4Neighbours" i "Poland at your home". Poinformował również, że obecnie w ramach akcji "Polonia4Neighbours" MSZ wspiera na całym świecie 150 inicjatyw. 

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: MSZ Polonia Szymon Szynkowski

Cenne wsparcie MSZ dla działań Polaków w Charkowie. Akcja Polonia4Neighbours

20.05.2020 12:20
Konsulat Generalny w Charkowie wspiera Polonijne Koło Lekarzy w Berdiańsku z prezesem dr Olgą Bondarijewą na czele, w organizacji pomocy osobom starszym, szyciu maseczek czy organizacji konsultacji telefonicznych. Polscy dyplomaci udzielają także pomocy Młodzieżowemu Klubowi Kultury Polskiej im. H. Sienkiewicza w Energodarze.

Polonia we Francji i polscy dyplomaci zaangażowali się w akcję Polonia4Neighbours

27.05.2020 12:05
Placówki dyplomatyczne na całym świecie wspierają Polonię, dając poczucie, że w zorganizowanej oddolnej obywatelskiej walce z epidemią koronawirusa, nie są sami i mogą liczyć na wsparcie MSZ. W akcję Polonia4Neighbours zaangażowani są także Polacy we Francji. Wspierają ich polscy dyplomaci w Paryżu.

Polacy w Niemczech z sukcesem biorą udział w akcji MSZ #Polonia4Neighbours

06.06.2020 11:59
W akcję Ministerstwa Spraw Zagranicznych włączyły się w pierwszej kolejności Polskie Misje Katolickie działające w Niemczech - mówi Polskiemu Radiu dla Zagranicy Jakub Wawrzyniak, Konsul Generalny RP w Kolonii. - Bierze w niej licznie udział także Polonia z Nadrenii Północnej-Westfalii, której chciałbym serdecznie za to zaangażowanie podziękować - mówi Jakub Wawrzyniak.