X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Zdążyć z pomocą Ukrainie". Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" pomaga polskim organizacjom i parafiom

25.05.2022 12:44
Ważną inicjatywą Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" jest pomoc Ukrainie. Fundacja już w pierwszych dniach rosyjskiej agresji uruchomiła, w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności, zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Pomaga również polskim organizacjom i parafiom w Ukrainie.
Audio
  • W cyklu "Polacy na Ukrainie" rozmawiamy z Juliuszem Szymczakiem - Gałkowskim, członkiem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie". Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Szef MSZ Ukrainy: Polacy i polski rząd udowodnili, że są kimś więcej niż tylko sąsiadami
Szef MSZ Ukrainy: Polacy i polski rząd udowodnili, że są kimś więcej niż tylko sąsiadamiAlex Yeung/Shutterstock

Wszystkie zebrane środki przeznaczono w całości dla potrzebujących przebywających zarówno po polskiej jak i ukraińskiej stronie granicy. Zakres pomocy uzależniony jest od rozwoju sytuacji w Ukrainie i dostosowany do bieżących potrzeb uchodźców wojennych.

- Całe polskie społeczeństwo wykazało się zdumiewającą ofiarnością i otwartością na to co się wydarzyło. Nasza Fundacja przeprowadziła zbiórkę w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności. Prowadzimy też szereg działań w ramach akcji "Pomoc Polakom na Wschodzie", zbieżność nazw wcale nie jest przypadkowa - mówi Juliusz Szymczak - Gałkowski, członek Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, organizując pomoc dla Ukrainy, w tym dla Polaków w Ukrainie, współpracuje ściśle z Kancelarią Prezydenta RP, a szczególnie z Panią Prezydentową Agatą Korhauser-Dudą.

- Jest to niezwykle ważna i owocna współpraca. Pani Prezydentowa uważa, z czego się bardzo cieszymy, że Fundacja jest skuteczna w takich działaniach. Wspieramy obecnie około dwudziestu organizacji i parafii na terenie Ukrainy - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Juliusz Szymczak - Gałkowski.

Z Juliuszem Szymczakiem - Gałkowskim, członkiem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie", rozmawia Halina Ostas.

Zbiórka na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Ważna inicjatywa Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

01.03.2022 14:51
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” uruchomiła, w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności, zbiórkę pieniędzy na ofiary wojny w Ukrainie.

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" wspiera repatriację Polaków z Uzbekistanu i Kirgistanu

23.05.2022 12:00
Grupa ekspertów Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" przeprowadziła serię spotkań w Uzbekistanie i Kirgistanie, gdzie zapoznała członków i sympatyków organizacji polskich z możliwościami repatriacji do Polski oraz bezpłatnego nauczania języka polskiego w ich krajach.