Nowa Tradycja 2020

Nowa Tradycja nie w tym roku. Festiwal odwołany przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 15:11
Tegoroczny 23. Festiwal Folkowy "Nowa Tradycja", coroczne święto muzyki folkowej i tradycyjnej, zaplanowany na dni 14-17 maja, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego został odwołany. Podzielił los innych tego rodzaju wydarzeń i inicjatyw. 
23. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja jest odwołany.
23. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" jest odwołany.Foto: mat. pras.

Wśród gwiazd tego festiwalu byli artyści z całego świata: La Musgana, Besh O' Drom, zespół Makam, Matthias Loibner, Oana Cătălina Chiţu, Pekko Kappi, Maria Mazzotta i Redi Haza, Kassé Mady Diabaté z Mali, Debashish Bhattacharya z Indii, Carla Pires z Portugalii, Trio Chemirani z Iranu, Dimitris Mystakidis, 3MA. Skład festiwali to także plejada polskich artystów od dekad zajmujących się najbardziej oryginalnymi i najpiękniejszymi aspektami polskiej muzyki ludowej oraz muzyki mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących nasz kraj.

Nowa Tradycja 2019 Nowa Tradycja 2019

Nowa Tradycja 2020 Fonogram Źródeł zgłoszenia 1200.jpg
Najlepsza płyta z muzyką tradycyjną 2019 roku? Wyniki 1 kwietnia

- W poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo artystów, osób pracujących przy organizacji festiwalu, musieliśmy podjąć taką decyzję. Myślimy, jak możemy spotkać się z państwem w innej formule, w inny sposób, na razie zachęcamy po prostu do śledzenia naszych audycji i redakcyjnej strony internetowej - powiedział w audycji "Źródła" Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz szef festiwalu Nowa Tradycja.

Festiwal, oprócz występów gwiazd muzyki folkowej i tradycyjnej, jest ważną platformą wymiany artystycznych idei na polskiej scenie muzycznej. Jego główną częścią jest Konkurs Muzyki Folkowej, organizowany jest od 1998 roku, specjalnie z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych. Zwycięzcami Grand Prix dotychczasowych odsłon konkursu byli: Lumpeks, Vocal Varshe feat. Jacaszek, Grochocki_Odorowicz, Gęsty Kożuch Kurzu, Banda Nella Nebbia, Trzy Dni Później, Cicha & Spółka, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Agata Siemaszko, Wołosi i Lasoniowie, FolkRoll i Nasta Niakrasava, Sounds of Times, Karpatia, Maćko Korba, Niedźwiecki/Żak/Kierzkowski/Pulcyn, Żywiołak i Kwadrofonik, Joanna Słowińska z zespołem, Odpust Zupełny, Swoją Drogą, Cracow Klezmer Band i Muzykanci.

W tym roku zgłoszenia do niego otwarte były od 17 lutego do 30 marca. W związku z epidemią koronawirusa konkurs w tym roku jednak się nie odbędzie, jednak zgłoszenia do Konkursu Muzyki Folkowej, które już napłynęły – nie przepadną. W najbliższy poniedziałek poznamy pierwszego laureata nagrody Muzyka Źródeł, a już 1 kwietnia okaże się, które płyty zwyciężą w konkursie na Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku. Jak zapewniają organizatorzy, występy laureatów i konkursowiczów odbędą się, lecz w innym terminie.

Zobacz finalistów konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2019! Wyniki 1 kwietnia >>>


– Zachęcamy wszystkich do pozostania w domu, słuchania naszych programów i zaglądania na portal RCKL.polskieradio.pl. Ciągle przygotowujemy dla Was materiały dźwiękowe, audycje, playlisty, felietony i recenzje – dodają dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

grafika festiwalu Nowa Tradycja grafika festiwalu Nowa Tradycja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak