Euro 2020

Euro 2020: nawet rzecznik biało-czerwonych walczył ze Szwecją. "Założyłem mu siatkę. Zirytował się"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:45
W trakcie ostatniego meczu reprezentacji Polski ze Szwecją w Petersburgu doszło do nietypowej sytuacji. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy kadry otrzymał żółtą kartkę. W sieci pojawił się film, na którym dokładnie widać z jak wielkim zaangażowaniem wspierał biało-czerwonych. 
Team Manager ds. sportowych i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podczas konferencji prasowej
Team Manager ds. sportowych i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Marcin Gadomski

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
SERWIS SPECJALNY - EURO 2020

- Przegrywaliśmy i chcieliśmy jak najszybciej grać piłką, a ja chciałem ją jak najszybciej dostarczyć naszym zawodnikom. Piłka była w strefie technicznej Szwecji, pospieszyłem się i Janne Andersson kopnął piłkę między moimi nogami. Potem żartowaliśmy z tej sytuacji, pogratulowałem mu wygranej i życzyłem wszystkiego najlepszego w dalszej części turnieju. Ukarany zostałem za przekroczenie dozwolonej strefy – wyjaśnił Jakub Kwiatkowski na czwartkowej konferencji prasowej.

- Jeden z członków ich sztabu był na naszym polu i chciał przejąć piłkę, aby oddać ją do swoich zawodników. A ja założyłem mu siatkę. Zirytował się, ale ja byłem z tego zadowolony. Rozmawialiśmy po meczu, nie chciałem z niego zakpić, po prostu przypadkiem udało mi się to zrobić -tłumaczył z kolei sytuację Janne Andersson, selekcjoner Szwecji.

Szwedzi wygrali "polską" grupę. W 1/8 Euro 2020 zmierzą się z Ukrainą. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 21:00 na Hampden Park w Glasgow.

Dla reprezentacji Polski występ na Euro 2020 zakończył się klęską. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją i Szwecją, a także zremisowali z Hiszpanią.

Czytaj także:

Czytaj także

Euro 2020: godne pożegnanie Węgrów. Blisko "cudu na skalę światową"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 10:21
O „cudownej drużynie” Węgier, która w środowym meczu Mistrzostw Europy zremisowała 2:2 z Niemcami pisze w czwartek węgierska prasa, dodając, że zespół nieziemsko uszczęśliwił kibiców mimo odpadnięcia z dalszej rywalizacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: rozpędzeni Włosi i Belgowie, widowiskowi Holendrzy. Co wiemy po fazie grupowej?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:13
Poznaliśmy już wszystkie pary 1/8 finału Euro 2020. Oczywiście nie zabraknie starć potęg, jednak w tym momencie trudno wskazać faworyta do zwycięstwa turnieju - stawka jest bardzo wyrównana, a przynajmniej kilka drużyn nie pokazało jeszcze pełni swojego potencjału.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: co dalej z Paulo Sousą? Zbigniew Boniek zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:16
W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2020. Pojawiła się również kwestia dotycząca przyszłości selekcjonera Paulo Sousy. - Nie było błędem zatrudnienie Paulo Sousy. Trener dostał jednak mało czasu - skomentowal szef polskiej federacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: Włosi blisko rekordu. "Włoska ściana ściga się z historią"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:16
Choć kibice i eksperci zachwycają się ofensywnym obliczem piłkarskiej reprezentacji Włoch w mistrzostwach Europy, to defensywa - z jednym młodzieńcem i dwoma weteranami na czele - celuje w historyczne osiągnięcie. Możliwe, że stanie się to już meczu 1/8 finału z Austrią.
rozwiń zwiń