Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: gorąco wokół polskiej kadry. Kulesza zabrał głos ws. przyszłości Michniewicza

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 21:01
Cały czas nie milkną echa konfliktu między prezesem PZPN-u Cezarym Kuleszą a selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem w kwestii słynnych dodatkowych premii. Szef krajowego związku odniósł się do sprawy na łamach portalu "Sport.pl".
Od lewej: prezes PZPN Cezary Kulesza i selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz
Od lewej: prezes PZPN Cezary Kulesza i selekcjoner reprezentacji Polski Czesław MichniewiczFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Jeszcze przed powrotem kadry do Warszawy spekulowano w mediach na temat posady Czesława Michniewicza, którego kontrakt wygasa wraz z końcem mistrzostw świata. Wtedy prezes PZPN przyznał, że dojdzie do spotkania z selekcjonerem i rozmów w sprawie dalszej współpracy. 

Konflikt na linii Kulesza - Michniewicz? Prezes PZPN: nie ma między nami złości

Od przylotu reprezentacji do kraju cała Polska żyje dodatkowymi premiami dla kadry. Sprawa miała wywołać między innymi konflikt między Kuleszą i Michniewiczem. Prezes PZPN sam odniósł się do tej kwestii. 

- Ja z trenerem Michniewiczem normalnie rozmawiam, mamy dobre stosunki. Dziś rozmawialiśmy dwa razy. Nie ma między nami złości czy niesnasek. Nie wiem, skąd biorą się różne plotki. Może źle się uśmiechnąłem albo miałem akurat posępną minę i ktoś dorobił do tego całą ideologię? - przyznał Cezary Kulesza na łamach "Sport.pl".

Jeszcze we wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że reprezentacja Polski nie otrzyma rządowych środków w ramach premii za występ na mundialu

Biało-Czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku znaleźli się w czołowej "16" mundialu. W 1/8 finału mistrzostw świata Polska przegrała z broniącą tytułu Francją 1:3 i odpadła z turnieju.  

W fazie grupowej reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. Ponadto Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski. Na zakończenie Polska wyraźnie przegrała Argentyną 0:2.  

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Ćwierćfinały zaplanowano na 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/Sport.pl

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52