X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Cień wielkiej góry" na urodziny Krzysztofa Cugowskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 11:00
Wokalista Budki Suflera kończy dziś 62 lata. Przypominamy Trójkowy koncert, podczas którego zespół przedstawił w całości swój legendarny debiutancki album.
Budka Suflera w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, 12.11.2011
Budka Suflera w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, 12.11.2011Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk


Historia Budki Suflera sięga 1974 i właśnie jesienią tego roku zespół nagrał jeden ze swoich największych przebojów - "Cień wielkiej góry", zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów, Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, w sierpniu 1973 roku.

Album "Cień wielkiej góry" to także historia okładki, której kilka projektów zespołu w 1975 roku zostało odrzuconych przez głównego plastyka Polskich Nagrań. Ostatecznie Romuald Lipko zadecydował, że okładka będzie całkowicie biała, jedynie z nazwą zespołu i tytułem na środku. Premiera krążka okazała się sukcesem, a tytułowy utwór zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej, zaś sam zespół zdobył tytuł "Polskiego zespołu roku – 1974". Po kilku dniach ze sklepowych półek zniknął cały nakład.

Czytaj także

Jak Niemen przekazał pałeczkę Budce Suflera - posłuchajcie wywiadu i zobaczcie trójkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 15:00
- Mieliśmy potrzebę autorytetu, a starsze pokolenie otoczyło nas opieką. Na dzisiejszej scenie rockowej to rzecz nie do pomyślenia - wspominają członkowie Budki Suflera powstawanie debiutanckiego albumu z 1975 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tango, którego nikt nie chciał...

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 15:00
Gdyby nie żony Romualda Lipki i Andrzeja Mogielnickiego "Takie tango" w ogóle nie ujrzałoby światła dziennego. Ale to właśnie ten przebój uczynił album "Nic nie boli tak jak życie" najlepiej sprzedającą się płytą w historii polskiej muzyki.
rozwiń zwiń