X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Maria Awaria kończy z sobą na Youtubie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 07:00
Panna Peszek porzuca alter ego, które towarzyszyło jej przez ponad dwa lata. Maria Awaria narodziła się wraz z wydanym w 2008 roku krążkiem; odchodzi w wyprodukowanym specjalnie na tę okazję filmie.

- Czas spalić ten pióropusz. To koniec. Ulga - mówi narratorka filmu "Pauza" w reżyserii Dominiki Podczaskiej-Tchórzewskiej. Nie jest to łatwe rozstanie. W końcu frywolna i nieco wyuzdana "Maria Awaria" przyniosła aktorce i piosenkarce wyjątkowy w polskich realiach sukces, artystyczny oraz komercyjny. Płyta sprzedała się w 55 tysiącach egzemplarzy, pokrywając się platyną.

Ale Maria Awaria pomogła też dorosnąć samej Pannie Peszek. Jak - z właściwą sobie bezpośredniością - ujął to Maciej Maleńczuk, przekształciła się ona "z pulpeta i córeczki swojego tatusia" w "całkiem interesującą młodą artystkę". Kim teraz stanie się Maria Peszek?

Pewną sugestię zawierać może film "Pauza", nawiązujący czytelnie do poetyki słynnej "Amelii" Jean-Pierre Jeuneta (z Marią Seweryn w roli narratorki). Czyżby powrót do niewinności? A może kolejna dawka autoironii i dystansu?

 

Chcesz być na bieżąco - zapisz się na profil muzyka.polskieradio.pl na Facebooku.

Czytaj także

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra w skojarzenia z Marią Peszek

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 13:50
Zapraszamy na nietypową wyprawę. Zabawę w skojarzenia z Marysią Peszek w czwórkowym programie „Ex Magazine” zorganizowała Ula Kaczyńska. Oto kilka z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Marysia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 14:32
Marii Seweryn udało się udźwignąć ciężar sławnych rodziców. Niedawno została dyrektorką warszawskiego Och-Teatru.
rozwiń zwiń