X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Gitary Gibsona nielegalne?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 11:00
Na przestrzeni ostatnich kilku lat słynny producent gitar elektrycznych po raz drugi oskarżony został o wykorzystywanie drewna pochodzącego z nielegalnego wyrębu. - Jesteśmy prześladowani - twierdzi Henry Juszkiewicz, prezes Gibsona.

Magazyny firmy przeszukane zostały na początku tygodnia przez agentów federalnych, którzy skonfiskowali drewno, gotowe gitary i ich elementy, komputery oraz dokumentację. Szefostwo Gibsona nie kryje oburzenia, sugerując że padło ofiarą politycznej nagonki.

Problem w tym, że dwa lata temu firmie udowodniono import drewna pochodzącego z nielegalnego wyrębu lasów tropikalnych. Trudno się więc dziwić, że kultowa marka znajduje się pod "specjalną opieką" Służby Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych.

Produkcja gitar Gibsona rozpoczęła się 117 lat temu. W latach sześćdziesiątych elektryczne instrumenty tej marki wypromowali m.in. Eric Clapton oraz Jimmy Page z Led Zepellin. Dziś bez Gibsonów trudno już sobie wyobrazić historię bluesa i rocka.

Przypomnijcie sobie, jak na słynnym dwugryfowym Gibsonie SG grał Jimmy Page:

Czytaj także

W hołdzie wiosłu i wioślarzom

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 13:00
Paul Stanley: "Nic tak nie mówi o rock’n’rollu i seksie, jak gitara elektryczna" .
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gitary Erica Claptona poszły za miliony dolarów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 18:41
Muzyk oddał swoje instrumenty na aukcję dla ośrodka uzależnień.
rozwiń zwiń