X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Happysad: ludzie mówią, że to nie nasz materiał

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 06:30
Srogi mróz, dzikie zwierzęta podchodzące nocą pod chatę, wieś na końcu świata - tak wyglądały okoliczności nagrania piątego krążka skarżyskiej grupy. O nowym longplayu opowiedzieli w Czwórce liderzy Happysad, Kuba Kawalec i Łukasz Cegliński.
Audio

Wydanie długo wyczekiwanej przez fanów płyty, zatytułowanej "Ciepło/Zimno", zaplanowano na 5 września. Album już jest zapowiadany jako zwrot w twórczości popularnej grupy. Muzycy zdradzają, że duży wpływ miały na nich niezwykłe okoliczności towarzyszące tworzeniu i rejestrowaniu nowych piosenek .

- Wymyśliliśmy sobie, że będziemy nagrywać bez stresu czasowego i presji, że ktoś wchodzi po nas do studia - mówił w rozmowie z Kamilem Jasieńskim Kuba Kawalec. - Postanowiliśmy więc udać się do wiejskiej chaty na Warmii, do której od dwóch lat jeździliśmy na obozy kompozycyjne. Tam też powstała większość materiału na ten krążek - opowiadał.

Płyta była nagrywana w lutym, który okazał się jednym z najmroźniejszych miesięcy ostatnich lat. Sroga zima nastręczyła muzykom pewnych kłopotów technicznych, ale przyczyniła się też do stworzenia specyficznej atmosfery, towarzyszącej rejestracji piosenek. - Na zewnątrz było -30 stopni, a dom, w którym byliśmy, nie jest na co dzień zamieszkany i przystosowany do takich temperatur. Włożyliśmy więc dużo wysiłku by utrzymać temperaturę w pomieszczeniach – mówił wokalista zespołu, który wspomina ten czas jako najpiękniejszy muzyczny okres w swoim życiu.

Pierwsze reakcje osób, które słyszały album "Ciepło/Zimno" wskazują na nowy krok w muzycznej historii Happysad. Zdaniem Czesława Mozila, płyta jest ciężka i zimna; z kolei lider Muzyki Końca Lata, Bartosz Chmielewski określił ją mianem najbardziej "amerykańskiej" w dorobku grupy. Sami muzycy uważają, że faktycznie ten album brzmi inaczej niż poprzednie.

/

- Okładka dobrze oddaje klimat tej płyty, ona będzie smutna i ponura - mówił gitarzysta Łukasz Cegliński. - Mój przyjaciel Piotrek wyklął mnie strasznie, że nawet w najweselszych piosenkach jesteśmy strasznie smutni, bo śpiewamy o przemijaniu i śmierci - dopowiadał Kuba Kawalec.

Obaj panowie określili krążek mianem meteorologicznego, a wręcz meteopatycznego. Dlaczego? Posłuchaj nagrania rozmowy.

bch

Czytaj także

Happysad - rozmowa z Kubą Kawalcem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2009 09:42
"Jeśli ktoś szuka rewolucji muzycznych, to na pewno nie znajdzie ich pod nazwą Happysad. Nie mamy aż tak otwartych głów, by tworzyć muzyczne pejzaże, trzymamy się kurczowo formy zwrotka, refren, zwrotka, refren".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Happysad - "Mów mi dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 07:25
Happysad po niedługim czasie od wydania koncertowego DVD przypomina się premierowym materiałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadyszka" na dziesięciolecie happysadów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 16:01
Na jubileuszowym wydawnictwie zespołu ze Skarżyska Kamiennej pojawili się m.in. Czesław Mozil, Muchy i Enej.
rozwiń zwiń