X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Połączyć piękną muzykę z pięknym słowem

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 10:11
Po znakomitym, wydanym w 2010 roku "Secretly”, z piosenkami Petera Gabriela, Krystyna Stańko idzie na "Kropli słowa” w jeszcze bardziej poetyckie klimaty.
Krystyna Stańko w trakcie występu na festiwalu Jazz Jantar
Krystyna Stańko w trakcie występu na festiwalu Jazz JantarFoto: krystynastanko.com

/

Co ważne, śpiewa po polsku, a co najważniejsze – jest to bardzo dobre połączenie głębokiego tekstu z udanie dobraną muzyką. Zamiast ogranych, choć wciąż uwielbianych standardów jazzowych, czy głupiutkich tekstów o niczym, wokalistka prezentuje wiersze polskich poetów i... swoje własne. Wśród nich znajdziemy utwory Wisławy Szymborskiej, Doroty Szatters, Haliny Poświatowskiej i Tomasz Jastruna – głębokie, mądre, poruszające. Za muzykę odpowiedzialny jest przede wszystkim wibrafonista Dominik Bukowski, więc możmy domyślić się jakie klimaty goszczą na większości kawałkach. Tym bardziej, że krążek wypełniają same muzyczne tuzy: kontrabasista Piotr Lemanczyk, perkussta Cezary Konrad, saksofoniści Irek Wojtczak i Maciej Obara, basista Paul Rutschka, pianista Sri Hanuraga, gitarzysta Jacek Królik oraz perkusjonalista Mirosław Hady. Ma być miło, ciepło, trochę egzotycznie i niezwykle intymnie – taka atmosfera, to wymarzona przestrzeń dla głosu pani Stańko. Wisienką na torcie jest zaś utwór nagrany wraz z kwartetem Capelli Gedanensis. W moim odczuciu warto by było pójść tym tropem i popracować nad takim materiałem na głos i smyczki. Rigmor Gustafsson wraz radio.string.quartet.vienna w nagranej dla ACT-u "Calling you” - to ciekawy materiał podglądowy.

Mieczysław Burski

Czytaj także

Tomasz Stańko przygotowuje płytę-hołd dla Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 13:00
Album dedykowany pamięci noblistki zostanie zarejestrowany w czerwcu w Nowym Jorku. Premiera koncertowa już 24 kwietnia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Stańko złoży hołd Wisławie Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 11:00
Album dedykowany pamięci noblistki zostanie zarejestrowany w czerwcu w Nowym Jorku. Premiera koncertowa już jutro w Warszawie
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazzujący faceci, czyli być jak połączenie Sinatry i Stinga

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 10:00
Frank Sinatra, Nat King Cole – oni na pewno stanowią dla nich inspirację. Ale są jeszcze gwiazdy popu, soulu, rocka i poezji śpiewanej. Oto kilku wokalistów jazzowych, na których twórczość warto zwrócić uwagę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystyna Stańko o swojej płycie "Kropla Słowa"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 14:24
- Zawsze marzyłam, żeby zaśpiewać poetyckie teksty - wyjaśnia w radiowej Jedynce jazzowa wokalistka. Warto zaznaczyć, że - oprócz jednego - teksty wykorzystane na nowej płycie Krystyny Stańko napisały kobiety.
rozwiń zwiń