X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wilson Square

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 13:06
Glam Rockowcy z Placu Wilsona opowiedzieli o debiutanckiej płycie i zaprezentowali swoją pierwszą piosenkę w języku polskim.

Wilson Square to młody, ale już doceniony zespół warszawskiej sceny rock’n’rollowej. Grupa została założona w roku 2008 przez chłopaków kształcących się na przyszłych filharmoników w Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego przy ul. Krasińskiego. Nazwę swą kwartet wziął od pobliskiego Placu Wilsona, codziennego punku przesiadkowego muzyków w drodze na uczelnię.

W odróżnieniu od większości modnych stołecznych zespołów zafascynowanych nową gitarową muzyką z Wysp Brytyjskich i USA Wilson Square zapatrzyli się w twórców klasycznego rocka i zespoły takie jak Queen, Thin Lizzy czy Supertramp. Te niecodzienne dla młodych twórców inspiracje i wysoki pozom scenicznych występów zwróciły uwagę redaktorów magazynu Pulp, którzy przyznali grupie tytuł Odkrycia Roku 2008. Kolejne znaczące nagrody to wyróżnienie na Festiwalu Młodych Kapel w Jarocinie 2009 i dziesiąte miejsce piosenki "People in love" w plebiscycie Radia Euro na największy przebój roku 2009.

Obecnie grupa zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą, której fragmenty muzycy zaprezentowali na żywo 22 stycznia 2009 roku w programie Piotra Stelmacha Offensywa (Trójka).


Wilson Square wzywa wydawców.


Wilson Square zaostrza brzmienie i wspomina Jarocin.


Plany promocji płyty.


Piosenka na drugą płytę.


Wilson Square spontanicznie śpiewają po polsku.

Czytaj także

The Spouds

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 09:20
"To jest muzyka niełatwa, nielekka i nieprzyjemna, ale o taką nam muzykę chodzi."
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbigniew Hołdys

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 15:55
Autor "Autobiografii" powraca do tworzenia. W nowej piosence opowiada historię z roku 1968.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życiowy kalejdoskop Roberta Gawlińskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 01:22
W dniu 48. urodzin lidera Wilków przypominamy wywiad rzekę przeprowadzony przez Piotra Stelmacha przy okazji wydania ostatniej jak dotąd solowej płyty Gawlińskiego.
rozwiń zwiń