X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polska to ich druga ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 17:00
Niemiecki zespół Donna Regina wydaje płyty i koncertuje w naszym kraju.
Audio

W czwartkowej, trójkowej audycji "Prywatna kolekcja" gośćmi Piotra Stelmacha byli członkowie niemieckiej grupy spod znaku elektro-pop, Donna Regina: Regina Janssen (śpiew), Gunter Janssen (gitary) i Steffen Irlinger (instrumenty klawiszowe i elektroniczne brzmienia).

Zespół powstał w roku 1992 i od tamtej pory wydał 10 albumów, z których każdy kolejny znajdował się na playlistach większości liczących się niemieckich  stacji radiowych. Po raz pierwszy w Polsce grupa pojawiła się w roku 2002, nawiązując  współpracę z Januszem Muchą. Zespół zdecydował się na wydawanie swoich kolejnych płyt w polskiej wytwórni płytowej Gusstaff Records, a Janusz Mucha  stał się już na stałe jego producentem, wydawcą i, jak to określi sami muzycy w rozmowie z Piotrem Stelmachem, niemalże czwartym jego członkiem.

  
W sposób szczególny muzykę Donny Reginy upodobała sobie radiowa Trójka, która kilkakrotnie transmitowała koncerty grupy organizowane w Studio im. Agnieszki Osieckiej.
Twórczość zespołu ogniskuje się wokół ciepłych kompozycji łączących w sobie akcenty różnych eterycznych stylów muzycznych, m. in. indie rocka. Jak pisano na niemieckich stronach internetowych, poświęconych grupie, twórczość Donny Reginy to "…bardzo piękna, czarująca, melancholijna i trochę bajkowa muzyka ujęta w avantpopowe ramy oraz natchniona leczniczym, budującym, kobiecym ciepłem i dziewczęcym głosem Reginy Janssen, przypominającym nieco Laetitię Sadier ze Stereolab."
Grupa stała się popularna i zyskała duże uznanie nie tylko w Niemczech i Polsce, lecz w całej Europie. Do zafascynowania jej muzyką przyznają się m.in. Andy Thoma i Jan Werner (założyciele grupy Mouse On Mars) oraz Wolfgang Flür (ex-Kraftwerk).

W rozmowie na antenie trójki muzycy z Donny Reginy mówili m. in. o swojej pracy i koncertach w naszym kraju. "Polska to nasz druga ojczyzna" stwierdził Gunter Janssen. Z kolei Regina Janssen opowiadała, jak powstał tytuł ich najnowszej płyty "The Decline of Female Happiness" (2010 r), który został przez nią utworzony po przemyśleniach dotyczących naukowego artykułu pary amerykańskich socjologów, Betsey Stevenson i Justina Wolfersa „The Paradox of Declining Female Happiness“.
Zespół wspominał również swój pierwszy koncert, który miał miejsce w dalekiej Japonii, dopiero cztery lata po jego założeniu (grupa miała nagrywać jedynie płyty studyjne i nigdy nie pojawiać się na estradzie) oraz ostatnie koncerty w Polsce.

Niezwykle interesującym wątkiem rozmowy, jak zwykle w programie „Prywatna kolekcja”, były wypowiedzi artystów o ich muzycznych fascynacjach. Mogliśmy się z nich m. in. dowiedzieć o miłości Guntera Janssena do chicagowskiego bluesa, a  Steffena Irlingera do muzycznych brzmień Detroit.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Piotra Stelmacha z członkami zespołu Donna Regina.

Czytaj także

12/1: regularnie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2008 13:00
zapomniane polskie reżyserki --- nowy sorokin --- blokowiska hong kongu --- drobne machlojki --- asian shorts --- cudowny polski design --- donna regina w PL --- viva mexico!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Program alternatywny 30 września 2010

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 15:43
Za sprawą naszej płyty tygodnia biegniemy razem z Donną Reginą przez dziwny świat kobiecy... A już dziś o 20.05 koncertowe szaleństwo z Pink Freud!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Donna Regina

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 12:37
Gościem programu był niemiecki avant-popowy zespół - Donna Regina.
rozwiń zwiń