X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zapomniana wokalistka wraca przed mikrofon

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 14:25
Ponad dekadę temu Patrycja Kosiarkiewicz przekonywała nas, że warto wierzyć w czary dziś przypomina się nam świąteczną piosenką i zapowiada nowy album.
Audio

Wieści o czwartej płycie autorki "Jak ja wierzę", jednego z najbardziej radiowych utworów lat 90. ukazują się od 2009 roku. Premiera krążka "Ogród miłości" przesuwana była już dwukrotnie.

- Za dwa miesiące płyta będzie na rynku – mówiła artystka w Muzycznej Jedynce. – Teraz robię taki mały wstęp i pojawiam się z Szymonem Wydrą w nowej piosence i akcji charytatywnej "Pocztówka do Świętego Mikołaja", z której dochód przekazywany jest dla dzieci z domów dziecka..

To nie pierwszy udział zielonogórzanki w tym przedsięwzięciu. W 2008 roku piosenkarka napisała "Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja", który wykonała wspólnie z grupą Feel.

Sławę Patrycji Kosiarkiewicz przyniosła wydana w 1997 roku płyta "Bajeczki", sprzedana w ponad 35 tysiącach egzemplarzy. Ze względu na pogodną atmosferę piosenek artystkę ochrzczono mianem czołowej optymistki polskiej estrady, zaś sam album uhonorowano Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku.

Pomimo iż niektóre z ‘bajeczek’ stały się prawdziwymi evergreenami, artystce nie udało się utrzymać popularności. Dwa kolejne krążki, choć ciepło oceniane przez krytyków przeszły bez echa zaś sama Patrycja na długie lata zniknęła z powszechnej świadomości melomanów.

O przyczynach tego stanu piosenkarka mówi niechętnie.

- Miałam pewną przerwę, ale wypełnioną działaniami twórczymi, śpiewaniem tworzeniem. W naszym kraju ciężko jest się utrzymać na świeczniku. Czasami trzeba sobie odpuścić.

Aby wysłuchać całą rozmowę wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Maryla wraca do czasów dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 15:48
Wiecznie młoda Maryla Rodowicz szykuje płytę ze szlagierami lat 50.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie będzie łez po Łzach

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 18:00
Ania Wyszkoni w rozmowie z Marią Szabłowską z Jedynki wyjaśnia przyczyny swego rozstania z grupą, w której śpiewała 14 lat.
rozwiń zwiń