X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli zdradzili w Czwórce członkowie warszawskiej kapeli Mista Pita i Maciej Matysiak.
Audio
  • Rozmowa Patryka Kuniszewicza z Mista Pitą i Maćkiem Matysiakiem - muzykami z grupy Senk Że

Chwytliwa nazwa, zgrany skład i przebojowe piosenki – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby kapela osiągnęła sukces. O trudnej sztuce przetrwania na muzycznym rynku mówili w "Hyde Parku" Mista Pita i Maciej Matysiak z grupy Senk Że, której nowy album "Mocna 4" ukazał się pod patronatem Czwórki.

Oryginalna i wpadająca w ucho nazwa zespołu bywa fundamentem jego powodzenia. Jak tłumaczy Mista Pita, musi ona być "nośna", a jej wymówienie nie powinno sprawiać problemu. Ważne jest także, aby była unikalna, tzn. żadna inna kapela, jak również instytucja czy firma, nie może się taką posługiwać. Gość "Hyde Parku" przyznaje, że grupa Senk Że miała problem z zarejestrowaniem pierwszej wybranej przez siebie nazwy. – Na początku mieliśmy nazywać się 5G, ale istniała już taka firma działająca pod takim szyldem – wyjaśnia muzyk.

A co ze składem zespołu? Ilu członków powinien on liczyć? Zdaniem gościa Patryka Kuniszewicza, gdyby ktoś chciał założyć kapelę o podobnym profilu co Senk Że (dancehall/funky plus hiphopowy freestyle), powinna ona liczyć siedmiu muzyków. – Potrzebne są: gitara, perkusja, klawisze, dwa wokale, tamburyn i flet – wyjaśnia Mista Pita. Jak dodaje, w zespole heavy-metalowym powinno grać – rzecz jasna – 666 muzyków.

Zdaniem gości "Hyde Parku", najlepszym źródłem inspiracji do tworzenia piosenek jest toczące się dookoła życie. Jak podkreśla Maciej Matysiak, grupa Senk Że właśnie z życia czerpie pomysły na kolejne hity.

Żaden zespół nie utrzymałby się na rynku, gdyby nie rzesze oddanych mu fanów, którzy przychodzą na koncerty i kupują płyty. Wiedzą o tym także członkowie grupy Senk Że i zgodnie przyznają, że "bez interakcji z publiką nie byłoby niczego".

Więcej w rozmowie Patryka Kuniszewicza z Mista Pitą i Maciejem Matysiakiem. Dźwięk i film znajdziesz w boksie po prawej stronie.


ap

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA firma toczeń boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski reggae’owy Michael Jackson

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 11:03
1 grudnia ukaże się „Mocna Czwórka”, najnowsza płyta Senk Że. Tego dnia artyści zagrają również koncert w warszawskiej Piwnicy pod Harendą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rahim w Czwórce: W podziemiu nie brak talentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 18:06
- Selekcja remiksów na album "Amplifikacja" była bardzo ostra - przyznaje legenda hip-hopu na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masaż odpręża i leczy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 11:31
Nie wyobrażam sobie, aby masaż leczniczy wykonywała osoba, która się na tym nie zna – podkreśla Zbigniew Dąbrowski z warszawskiej szkoły masażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop Mi! – "Być jak James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 13:10
Nowa piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego "Metamatyka". Słuchaj na antenie Czwórki!
rozwiń zwiń