X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

30 najlepszych piosenek U2

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 14:55
Przez najbliższe tygodnie Piotr Metz w porannym paśmie Trójki będzie prezentował historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
Audio

Wraz z Nowym Rokiem do trójkowych poranków powrócił piosenkowy cykl historyczny. Po zaprezentowaniu przed rokiem niemalże wszystkich nagrań grupy The Beatles, tym razem Piotr Metz sięgnął po piosenki z płyt irlandzkiej grupy U2.

- Drapaliśmy się po głowie jak ugryźć taki zespół jak U2. Prezentacja wszystkich nagrań wydaje się być dyskusyjna. Postanowiliśmy więc odbić piłeczkę w stronę grupy. Wydali dwie składanki gdzie sami wybrali to, co uważają za najważniejsze w ich karierze. To jest łącznie 30 utworów. 31 wybiorą słuchacze Trójki spośród tych, których zespół nie uwzględnił w swojej trzydziestce - zapowiadał muzyczny dziennikarz Trójki.

Piosenki są prezentowane w porannym paśmie Programu Trzeciego od poniedziałku do czwartku około godziny 7:35. Podsumowanie każdego tygodnia znajdą państwo na naszych stronach w piątek.

W pierwszym tygodniu cyklu mogliśmy wysłuchać historii następujących piosenek:

3.01 - "I Will Follow" - to pierwszy utwór z wydanej w 1980 roku debiutanckiej płyty U2 "Boy"

4.01 - "New Year's Day" - utwór z wydanej w 1983 roku płyty "War" był pierwszym singlem U2, który dotarł do pierwszej 10. brytyjskiej listy przebojów UK Charts. W Polsce piosenka cieszy się szczególną popularnością, gdyż porusza temat ruchu Solidarności.

5.01 - "Pride (In The Name of Love)" - piosenka pochodzi z wydanej w 1984 roku płyty "The Unforgettable Fire". Tekst utworu traktuje m.in. o zabójstwie Martina Lutera Kinga.

6.01 - "Sunday Bloody Sunday" - utwór z wydanej w 1983 roku płyty "War". Piosenka odnosi się do wydarzeń tzw. Krwawej Niedzieli z 30 stycznia 1972 roku kiedy to w Derry w Irlandii Północnej starli się żołnierze z brytyjskiego 1 Regimentu Spadochroniarzy z uczestnikami pokojowego marszu protestacyjnego przeciwko prawu umożliwiającemu internowanie każdego Irlandczyka podejrzanego o terroryzm oraz przeciwko zakazowi organizowania demonstracji i zgromadzeń publicznych. Dziś utwór U2 uznawany jest za jeden z najważniejszych antywojennych protest songów w historii muzyki.

Aby wysłuchać historii poszczególnych piosenek opowiadanych przez muzyków grupy U2 wystarczy kliknąć w odpowiednie ikony dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bono: miliony płyt i 50 lat na karku

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 11:19
Bono, jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów na świecie, obchodzi dzisiaj 50 urodziny. Artysta znany przede wszystkim jako wokalista rockowej grupy U2, angażuje się również w działalność społeczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bono nie chciał nagrywać największego hitu U2

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 13:10
Już drugi tydzień Piotr Metz w porannym paśmie Trójki prezentuje historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
rozwiń zwiń