X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Bono nie chciał nagrywać największego hitu U2

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 13:10
Już drugi tydzień Piotr Metz w porannym paśmie Trójki prezentuje historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
Audio

Piosenki są prezentowane w porannym paśmie Programu Trzeciego od poniedziałku do czwartku około godziny 7:35. Podsumowanie każdego tygodnia znajdą Państwo na naszych stronach w czwartek lub piątek.

W drugim tygodniu cyklu mogliśmy wysłuchać historii następujących piosenek:

10.01 – "The Unforgettable Fire" – U2 przesuwa brzmienie w stronę smyczków i klawiszy kosztem gitary Edge’a, który komentuje to tak: - W tym czasie w naszym obozie pojawiły się dwa konkurencyjne kierunki. Bono zafascynował się totalnie bluesem, Ameryką i mentalnie zmierzał w tę stronę. Ale w tym samym czasie jego serce było gdzie indziej. Wciąż pisał te zakręcone miłosne teksty. To był mój, bardziej europejski sposób istnienia. W końcu te dwa podejścia zaczęły się przenikać.

11.01 – "Bad" – Utwór opowiada o ofierze narkomanii. Zawiera odniesienie do dwóch klasyków rocka – "Walk on the Wild Side" Lou Reeda i "Astral Weeks" Vana Morrisona. Szybko stał się najmocniejszym punktem koncertów U2, wykonywany w rozciągniętej, hipnotyzującej wersji, szczególnie podczas trasy "Conspiracy of Hope" dla Amnesty International.

12.01 – "Where The Streets Have No Name" – Zespół miał problemy z nagraniem tego otwierającego album "The Joshua Tree" utworu. Edge: - W studio nic z tym nie wychodziło, może dlatego, że w zamierzeniu był to utwór koncertowy. Próbowaliśmy go nagrać na różne sposoby – na żywo, z automatem perkusyjnym i nic nie działało. Brian Eno tak się w końcu sfrustrował, że chciał skasować taśmę z wybranym przez nas podkładem, myśląc, że może go wyrzucimy, ale przynajmniej ominiemy tę blokadę i skończymy album.

13.01 – "I Still Haven’t Found What I’m Looking For" – Utwór-ikona w dyskografii U2. The Edge: -  Początkowo Bono nie wierzył zupełnie w ten numer,  Pracowaliśmy nad innym numerem i Bono zaczął śpiewać gospelową melodię, chyba bardziej dla żartu. Daniel Lanois natychmiast powiedział "popracujmy nad tym, to świetne". Ale nikt go nie słuchał, bo motyw wydawał się dość dziwny jak na nas. Ale powoli zacząłem sobie zdawać sprawę, że to świetny numer. W końcu Bono też się przekonał i zaśpiewał to parę razy. Tytuł wziąłem ze ścieżki dźwiękowej, nad którą wcześniej pracowałem. Pasował do refrenu. Bono szybko dopisał tekst. Ale do ostatniej chwili nie byliśmy pewni, czy dawać ten numer na płytę.

Czytaj także

Bono: miliony płyt i 50 lat na karku

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 11:19
Bono, jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów na świecie, obchodzi dzisiaj 50 urodziny. Artysta znany przede wszystkim jako wokalista rockowej grupy U2, angażuje się również w działalność społeczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 najlepszych piosenek U2

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 14:55
Przez najbliższe tygodnie Piotr Metz w porannym paśmie Trójki będzie prezentował historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 najlepszych piosenek U2

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:00
Piotr Metz w porannym "Zapraszamy do Trójki" prezentował historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
rozwiń zwiń