X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Najbardziej amerykańska płyta w karierze U2

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 11:18
Bohaterkami trzeciego tygodnia trójkowych poranków z Bono i spółką były piosenki z płyty "Rattle and Hum".
Audio
Najbardziej amerykańska płyta w karierze U2
Foto: Willie Williams/Wikimedia Commons/CC

Szósty krążek w karierze irlandzkiej super grupy początkowo miał być podwójnym albumem koncertowym ukazującym zespół w czasie tournee po Stanach Zjednoczonych w latach 1987-88.

- Podwójna koncertówka z kilkoma wyjątkami to z reguły straszny kit i próba zarobienia jeszcze raz na nieszczęsnych fanach przez zadowolonych z siebie rockmanów takich jak U2 – wspominał Bono w porannym cyklu Piotra Metza. – Pomyśleliśmy, że ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego o naszej amerykańskiej trasie powinna być bardziej interesująca - mówił Bono.

Zespół koncertowe wykonania swoich starych hitów, postanowił uatrakcyjnić na płycie premierowymi nagraniami. W nowych piosenkach U2 sięgnęli do korzeni amerykańskiej muzyki eksperymentując z takmi gatunkami jak blues, country czy gospel. Bono zaprosił do wspólnego śpiewania dwóch muzycznych królów Nowego Świata - Boba Dylana oraz B.B. Kinga. Hołdów złożonych legendom amerykańskiego rocka znalazło się na płycie znacznie więcej.

"Desire" - pierwszy singiel z wydanej w 1988 roku płyty "Rattle and Hum", opiera się na gitarowym biciu wymyślonym przez wielkiego innowatora muzyki rockowej Boo Didley'a. Z kolei utwór "Angel of Harlem" został poświęcony bogini amerykańskiego jazzu Billie Holiday.

Aby wysłuchać historii wybranych piosenek z płyty "Ratlle and Hum", wystarczy kliknąć w ikony dźwięku w boksie "Posłuchaj" .

Opowieści o kolejnych utworach U2 prezentowanych w cyklu "30 najlepszych piosenek U2" można słuchać w Trójce od poniedziałku do czwartku około godz. 7.35.

Czytaj także

30 najlepszych piosenek U2

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 14:55
Przez najbliższe tygodnie Piotr Metz w porannym paśmie Trójki będzie prezentował historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bono nie chciał nagrywać największego hitu U2

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 13:10
Już drugi tydzień Piotr Metz w porannym paśmie Trójki prezentuje historie piosenek najpopularniejszej irlandzkiej grupy.
rozwiń zwiń