X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Skąd ci mężczyźni wspaniali tacy?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 08:00
Historię wielkiego przeboju Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni" z roku 1974 przypomniał w Jedynce Adam Halber.
Audio
  • Gdzie ci mężczyźni - Danuta Rinn (felieton Adama Halbera)

Utwór skomponowany przez Włodzimierza Korcza do tekstu Jana Pietrzaka pierwotnie przeznaczony był dla aktorki Anny Nehrebeckiej. - Pomysł był taki, że subtelna blondynka będzie w sposób łagodny lżyć facetów – mówił w swoim muzycznym felietonie Adam Halber. Wytykanie największych wad współczesnych mężczyzn, słabych, histerycznych, niedojrzałych, wychodzące z ust drobnej, ślicznej dziewczyny miały robić większe wrażenie, niż tradycyjne połajanki wykrzykiwane przez przysłowiową „babę”. Niestety niekorzystne warunki głosowe aktorki, która w interpretacji pieprznego tekstu piosenki wypadała blado sprawiły, iż utwór powędrował do szuflady.

Na pomysł ponownego wykorzystania piosenki wpadł Włodzimierz Korcz, który w roli egzekutorki mizernych siłaczy zobaczył Danutę Rinn. Artystka, która w tamtym czasie przeżywała dramat miłosnego rozstania, po usłyszeniu utworu powiedziała kompozytorowi pamiętne słowa: - Włodek ja całe życie czekałam na tę piosenkę...

Aby dowiedzieć się o perypetiach pani Danuty z nauczeniem się tekstu i poznać historię słynnej końcówki, w której artystka wykrzykuje słynne "nie ma, nie ma, nie ma" wystarczy kliknać w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Narkotyczne wątki w piosence Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 07:00
W pierwotnej wersji przeboju Trzech Koron "Nie przejdziemy do historii" znalazło się odwołanie do popularnego w latach 60. halucynogenu LSD.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antyszkolny hymn Pink Floyd

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 14:27
Dzięki piosence „Another Brick in the Wall, Part 2” progresywni rockmeni trafili do dyskotek - posłuchaj felietonu Adama Halbera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajfuny grają pod Słonimskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 06:50
W kolejnym piosenkowym felietonie w Jedynce, Adam Halber przedstawił historię big beatowego przeboju "Żal".
rozwiń zwiń