X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

20 mgnień wolności

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2009 10:11
Gdański Instytut Sztuki Wyspa prezentuje wystawę zorganizowaną z okazji 20-lecia wolnej Polski.

Gdański Instytut Sztuki Wyspa prezentuje wystawę zorganizowaną z okazji 20-lecia wolnej Polski.

Organizatorów wystawy zainspirowały słowa Chantal Mouffe: "... prawdziwie polityczna Europa może istnieć jedynie w odniesieniu do innych politycznych całości, jako część wielobiegunowego świata. Jeśli Europa może odgrywać istotną rolę w tworzeniu nowego porządku światowego, to nie przez propagowanie kosmopolitycznego prawa, któremu miałaby podporządkować się cała 'rozumna' ludzkość, ale przez przyczynianie się do ustanowienia równowagi między regionalnymi biegunami, których swoiste problemy i tradycje będą postrzegane jako wartościowe, i gdzie odmienne lokalne modele demokracji będą akceptowane.

(...) obrona i radykalizacja projektu demokratycznego wymaga uznania polityczności w jej antagonistycznym wymiarze i porzucenia marzenia o pogodzonym świecie, który będzie ponad władzą, suwerennością i hegemonią." (Chantal Mouffe, "Polityczność").

Wystawa stanowi próbę wytłumaczenia i poszerzenia kontekstu kulturowego i społeczno-politycznego miejsca jakim jest gdańksa Stocznia, a także przybliżenia spojrzenia na polską rzeczywistość ostatnich 20 lat. Obrazy, instalacje, prace video, obiekty w zróżnicowany sposób powiązane tematycznie z refleksją nad demokracją, wolnością słowa, przestrzenią publiczną, rynkiem i religią w kreślą obraz polskiej rzeczywistości.

Zaproszeni artyści: Mirosław Bałka, Anna Baumgart, Grzegorz Klaman, Karolina Kowalska, Jarosław Modzelewsk, Hektor Mamet, Joanna Maltańska, Hubert Czerepok, Twożywo, Jaro Dufek, Leszek Knaflewski, Rafał Jakubowicz, Tomek Kopcewicz, Zorka Wollny, i inni.

Gdańsk, Instytut Sztuki Wyspa, 18 sierpnia - 20 września 2009.

 

Czytaj także

Spory o obchody rocznicy 4 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2009 17:45
Dziękczynna msza przed Pominikiem Poległych Stoczniowców zamiast manifestacji. To decyzja Zarządu Regionu Gdańskiego. To koniec sporów o obchody?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stocznia nie musi zwracać 251 milionów euro publicznej pomocy.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2009 17:45
Dziś Puls Trójki to Puls Europy. Z Europy do Gdańska przyszła dobra wiadomość. Stocznia nie musi zwracać 251 milionów euro publicznej pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider U2 na dachu stoczni

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 12:39
Lider grupy U2 Bono ma recytować historyczne teksty podczas obchodów 30-lecia "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej. Ale nie wiadomo, czy będzie miał gdzie stanąć.
rozwiń zwiń