X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Festiwal Jarocin 2011 coraz bardziej różnorodny

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 14:23
Na festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-17 lipca wystąpią zarówno klasycy wiolonczelowego metalu jak i śląskiego bluesa.

Organizatorzy Festiwalu Jarocin 2011 potwierdzili, kolejne gwiazdy festiwalu. W lipcu na wielkopolskich scenach zameldują się: Apocalyptica, Dżem, The Blackout, Sorry Boys oraz Heroes Get Remembered.

Apocalyptica to to najbardziej znana grupa, która gra muzykę metalową przy użyciu wiolonczelli. Zespół klasycznie wykształconych muzyków zasłynął płytami, na których znalazły się przeóbki klasyków metalu takich jak Metallica, Sepultura czy Pantera. Ostatni album Finów zatytułowany "7th Symphony" ukazał się jesienią 2010 roku.

Dżem to jedna z najważniejszych formacji na bluesowo-rockowej polskiej scenie. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość przebojów takich jak "Czerwony jak cegła", "Sen o Victorii" czy "Whisky". Legendarnym liderem Dżemu był Ryszard Riedel, aktualnie zastępuje go Maciej Balcar. Niedawno ukazał się album "Muza", drugi nagrany z Balcarem jako wokalistą.

The Blackout to sześcioosobowa grupa muzyczna, pochodząca z południowej Walii, okrzyknięta przez magazyn "Kerrang!" jednym z "Najgorętszych Zespołów Na Ziemi" ("The Hottest New Bands On The Planet!"). Muzykę The Blackout określa się jako połączenie post-hardcore'u z hard rockiem. Zespół pierwotnie nosił nazwę Ten Minute Preview, jednak pod wpływem hasła "I survived blackout", które muzycy ujrzeli na jednym z t-shirtów, postanowili zmienić nazwę kapeli, upamiętniając tym samym nowojorski blackout z końca lat siedemdziesiątych.

Na festiwalu zagrają ponadto: Bad Religion, The Subways, Myslovitz, Moskwa, Acid Drinkers, Armia, Strachy Na Lachy, Cool Kids Of Death, Baaba Kulka, Neony, Dananananaykroyd, Olaf Deriglasoff, Happysad (specjalny koncert z gośćmi z okazji dziesięciolecia zespołu), R.U.T.A., Piotr Rogucki oraz Grin Piss. Kolejni wykonawcy zostaną ogłoszeni wkrótce.

Czytaj także

Znamy pierwsze gwiazdy Jarocina 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 11:46
Kolejną edycję imprezy uświetnią m.in. występy punk rockowej grupy Bad Religion oraz legendarnej Moskwy, która na festiwalu uczci swoje 28. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarocin 2011: Kolejni artyści potwierdzeni

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 13:22
Wśród ogłoszonych zespołów jest jedna zagraniczna gwiazda i jeden jubilat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe wieści z Jarocina

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 12:12
Do dotychczas ogłoszonych zespołów dołączają m.in. Armia, Strachy Na Lachy, Cool Kids Of Death i Dananananaykroyd.
rozwiń zwiń