Polskie Radio
Section05
dżem

Blues ze wszystkich stron świata, czyli 16. Suwałki Blues Festival. Gwiazdami Mrozu, Dżem i Walter Trout

Rozpoczęła się 16. już edycja Suwałki Blues Festival. Impreza zapewni wielbicielom tego gatunku muzyki niezwykłe przeżycia, bo zagrają wykonawcy z całego świata: od Australii przez Malezję, USA, Finlandię i Wielką Brytanię po Czechy, Polskę i Ukrainę. Bluesem rozbrzmiewać będzie całe miasto!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA blues Suwałki dżem mrozu Katarzyna Cygler Trójka

"Opowiada o tęsknocie za czymś utraconym". Zespół Feel o singlu "Jedwabna nić"

Z okazji 15-lecia zespołu Feel wydał album zatytułowany po prostu "Feel 5". Jedną z piosenek na nowej płycie jest "Jedwabna nić", w której nagraniu udział wziął Sebastian Riedel. - Piosenka opowiada o tęsknocie za czymś utraconym. (...) Jest zlepkiem myśli, które mają nam odpowiedzieć na pytanie, co chcemy od życia - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kupicha, lider formacji. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Feel Piotr Kupicha piosenka album dżem

Ekspert: "Truskawki polskie są dla nas smaczniejsze"

Sezon truskawkowy w pełni. Na rynku dostępne są nie tylko polskie owoce, ale także te np. z Hiszpanii czy Grecji. Czym różnią się między sobą, jak są uprawiane, czym są pryskane? Jak je przechowywać, jakie mają wartości odżywcze i czy mogą uczulać? Jednym słowem, wszystko o truskawkach.
Zobacz więcej na temat:  truskawki truskawki w czekoladzie owoce import dieta zdrowie Joanna Racewicz dżem koktajl rolnictwo handel kuchnia polska Hiszpania Grecja

Dżemy, marmolady, konfitury, powidła – czym się różnią?

Jesień tuż-tuż, a razem z nią wielkimi krokami zbliża się czas na robienie przetworów. Już teraz na osiedlowych straganach można kupić różne rodzaje owoców, z których da się wyczarować smakołyki w słoiczkach. Smakowite dżemy, pachnące marmolady, słodkie powidła i wyśmienite konfitury – które z nich przygotować, do czego wykorzystać i czym się właściwie różnią?
Zobacz więcej na temat:  dżem owoce przetwory STYL ŻYCIA zdrowie i dieta