X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Apteka rusza w Europę z Witkacym za pazuchą

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 11:04
W listopadzie Apteka wyrusza w trasę "Apteka Witkacy Express" - szlakiem podróży Witkiewicza. Znajdą się na niej Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja.

Zespół wraz z gościnnym udziałem lokalnych artystów zabierze publiczność  w dwugodzinną podróż inspirowaną postacią Witkacego. Ukażą się także dwie płyty zespołu: "Witkacy w transcendencje Apteki" i "Od pacyfizmu to ludobójstwa".

Apteka występować będzie wspólnie z lokalnymi wokalistami, trębaczami czy nawet didżejami. Nie będzie żadnych muzycznych granic i zahamowań. Oryginalne utwory zespołu będą sąsiadowały z improwizowanymi i psychodelicznymi dźwiękami. Całość koncertu zostanie uzupełniona o wizualizacje inspirowane życiem Witkacego i działaniami z pogranicza różnych sztuk jakie uprawiał. Trasa potrwa trzy tygodnie.

Całość przedsięwzięcia realizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwieńczeniem trasy będzie regularny album "Witkacy w transcendencje Apteki" który ukaże się w przyszłym roku.

>>Posłuchaj wywiadu z Jędrzejem Kodymowskim<<

Jeszcze zaś w tym roku, również w listopadzie, będzie miała miejsce premiera nowej, premierowej płyty zespołu.  Jej tytuł to "Od pacyfizmu to ludobójstwa". Jak mówi Jędrzej Kodymowski:

"Ten tytuł daje nam pełne spektrum okoliczności, które z historycznego punktu widzenia są nieuchronnym skutkiem i wynikają z ludzkiej natury. Spektrum od poglądów Jana Jakuba Russou twierdzącego, że człowiek z natury jest istotą piękną i dobrą, na »homo homini lapus es« w myśl filozofii Tomasza Hobbes'a, traktującego człowieka jako twór egoistyczny, kończąc".

Album został nagrany "na setkę". Rejestracją i wydobyciem brzmienia zespołu zajął się Agim Dżejlili, znany m.in. z zespołu Oszibarack. Nagrania są właśnie realizowane w Tonn Studio w Łodzi w technice analogowej, zaś mastering w Seattle.

Muzyka, styl i filozofia Apteki się radykalizuje. Spodziewać się można cięższego brzmienia, jeszcze większej dozy psychodelii , transu który wynika z konkretnych riffów gitarowych, współbrzmiących z potężną sekcją rytmiczną.

Czytaj także

Kodym: Większość muzyków to tumany

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 11:57
Wieczny 'chuligan' polskiego rock’n’rolla, a zarazem jego naczelny aptekarz był gościem Prywatnej Kolekcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mocna noc: Kult i Apteka w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2011 00:10
W Trójce trwają wyjątkowe muzyczne noce. Przez cały tydzień przypominamy koncerty znakomitych artystów.
rozwiń zwiń