Muzyka

Apteka rusza w Europę z Witkacym za pazuchą

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 11:04
W listopadzie Apteka wyrusza w trasę "Apteka Witkacy Express" - szlakiem podróży Witkiewicza. Znajdą się na niej Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja.
Audio

Zespół wraz z gościnnym udziałem lokalnych artystów zabierze publiczność  w dwugodzinną podróż inspirowaną postacią Witkacego. Ukażą się także dwie płyty zespołu: "Witkacy w transcendencje Apteki" i "Od pacyfizmu to ludobójstwa".

Apteka występować będzie wspólnie z lokalnymi wokalistami, trębaczami czy nawet didżejami. Nie będzie żadnych muzycznych granic i zahamowań. Oryginalne utwory zespołu będą sąsiadowały z improwizowanymi i psychodelicznymi dźwiękami. Całość koncertu zostanie uzupełniona o wizualizacje inspirowane życiem Witkacego i działaniami z pogranicza różnych sztuk jakie uprawiał. Trasa potrwa trzy tygodnie.

Całość przedsięwzięcia realizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwieńczeniem trasy będzie regularny album "Witkacy w transcendencje Apteki" który ukaże się w przyszłym roku.

>>Posłuchaj wywiadu z Jędrzejem Kodymowskim<<

Jeszcze zaś w tym roku, również w listopadzie, będzie miała miejsce premiera nowej, premierowej płyty zespołu.  Jej tytuł to "Od pacyfizmu to ludobójstwa". Jak mówi Jędrzej Kodymowski:

"Ten tytuł daje nam pełne spektrum okoliczności, które z historycznego punktu widzenia są nieuchronnym skutkiem i wynikają z ludzkiej natury. Spektrum od poglądów Jana Jakuba Russou twierdzącego, że człowiek z natury jest istotą piękną i dobrą, na »homo homini lapus es« w myśl filozofii Tomasza Hobbes'a, traktującego człowieka jako twór egoistyczny, kończąc".

Album został nagrany "na setkę". Rejestracją i wydobyciem brzmienia zespołu zajął się Agim Dżejlili, znany m.in. z zespołu Oszibarack. Nagrania są właśnie realizowane w Tonn Studio w Łodzi w technice analogowej, zaś mastering w Seattle.

Muzyka, styl i filozofia Apteki się radykalizuje. Spodziewać się można cięższego brzmienia, jeszcze większej dozy psychodelii , transu który wynika z konkretnych riffów gitarowych, współbrzmiących z potężną sekcją rytmiczną.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kodym: Większość muzyków to tumany

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 11:57
Wieczny 'chuligan' polskiego rock’n’rolla, a zarazem jego naczelny aptekarz był gościem Prywatnej Kolekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocna noc: Kult i Apteka w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2011 00:10
W Trójce trwają wyjątkowe muzyczne noce. Przez cały tydzień przypominamy koncerty znakomitych artystów.
rozwiń zwiń