X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białorusini w Warszawie apelowali do Polski o nieuznawanie wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 06:00
Grupa Białorusinów zorganizowała we wtorek pod wieczór pikietę przed siedzibą MSZ w Warszawie. Apelowali o nieuznawanie wyborów na Białorusi, bo, jak mówili, zostały one sfałszowane. Przygotowali petycję do ministerstwa, która złożona będzie w środę.
Pikieta przed siedzibą polskiego MSZ
Pikieta przed siedzibą polskiego MSZFoto: PolskieRaido.pl

Akcję przygotowali aktywiści białoruskiego ”Ruchu Solidarności Razem”. Przynieśli karty z hasłami, np. o treści: ”Legitymizacja Łukaszenki jest zagrożeniem dla niepodległości Białorusi i pokoju w Europie”. Apelowali, by nie uznawać wyborów, gdyż Aleksander Łukaszenka w ich ocenie zagraża niezależności Białorusi.

Na demonstrację przyszła także Natalia Panczenko z Euromajdanu Warszawa. Jak mówiła, czuła się zobowiązana wesprzeć Białorusinów, znając ich trudne położenie. - Nasza Ukraina znajdowała się w podobnej sytuacji – wiedzieliśmy, że wybory są sfałszowane, wychodziliśmy na ulicę, ale nikt na nas nie zwracał uwagi. Dziś na Białorusi jest podobnie – zaznaczyła. Dodała, że Ukraińcy rozumieją Białorusinów, ich chęć, by coś zmienić. Podkreśliła, że i Ukrainę wspierali wcześniej Białorusini – przyjeżdżali na pierwszy Majdan, na drugi Majdan, a teraz niektórzy walczą z Rosją w Donbasie. - Uważam, że moim obowiązkiem jako Ukrainki jest być tutaj razem z nimi, pomagać im, walczyć o wolną Białoruś i o niepodległe państwo, dosłownie tak, jak oni pomagają nam dzisiaj walczyć o wolną i niepodległą Ukrainę – powiedziała działaczka Euromajdanu Warszawa.

Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog, również obecny na pikiecie, zauważył, że wynik wyborczy ponad 80 procent sam w sobie jest podejrzany. Podkreślił, że w krajach na wschodzie Polska jest postrzegana jako brama do Europy i Unii Europejskiej i że kraje tego regionu muszą nawzajem wspierać. - Polska powinna dawać przykład zachęcać inne państwa Europy Zachodniej, NATO, OBWE, by tych wyborów nie uznać – zaznaczył.

Vitaut Siwczyk z Ruchu Solidarności Razem odczytał petycję do polskiego ministra spraw zagranicznych. Opozycjoniści wezwali w niej, by nie legitymizować nieuczciwych wyborów, a uznanie władzy Łukaszenki zagraża niezależności Białorusi i pokojowi we wschodniej Europie. Opozycjoniści obawiają się, że Łukaszenka jako prezydent uznany przez społeczność międzynarodową może podjąć decyzje, która zagrażają istnieniu Białorusi jako państwa. – I Białorusi już nie będzie – wyrazili obawę.

Aleksander Łukaszenka - według oficjalnych danych - wygrał tzw. wybory prezydenckie na Białorusi z wynikiem 83,49 proc. głosów.

PolskieRadio.pl/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka ogłoszony zwycięzcą wyborów. Liderzy opozycji apelują o ich nieuznawanie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 09:30
Nie było niespodzianki – według Centralnej Komisji Wyborczej Aleksander Łukaszenka wgrał wybory i zdobył ponad 83 procent głosów. Wieczorem w centrum Mińska zebrał się spontanicznie mityng przeciw fałszerstwom wyborczym. Wołano "Żywie Biełaruś”, "Sława Ukrainie”. Do protestujących przyjechała milicja. Liderzy opozycji zaapelowali do Zachodu o nieuznawanie wyborów.
rozwiń zwiń