X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka: bronimy bezpieczeństwa Białorusi i Rosji, na zachodzie mamy wspólne zgrupowanie armii

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 11:00
Szef białoruskiego państwa stwierdził, że Białoruś i Rosja reagują adekwatnie na wzmocnienie NATO u granic Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.
Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka
Władimir Putin i Aleksander ŁukaszenkaFoto: PAP/EPA/MIHAIL METZEL/POOL/RUSSIAN PRESIDENTIAL PRESS OFFICE

Rosjanie często mówią, że u granic Rosji rozmieszczane są nowe kontyngenty NATO. Trzeba podkreślić, że przede wszystkim – dzieje się to u naszych, białoruskich granic – oznajmił Aleksander Łukaszenka

- Widzimy to i podejmujemy bez gwałtu, bez hałasu adekwatne działania – oznajmił.

- Widzę, że rosyjskie przywództwo działa również według tego klucza w kierunku zachodnim. Mam na myśli (to), że mamy wspólne zgrupowanie sił zbrojnych na zachodzie, które broni bezpieczeństwa naszej ojczyzny – Białorusi i Rosji. Zasadniczą część tego zgrupowania tworzy armia białoruska. W przypadku konfliktu oni pierwsi przystąpią do walki - a w krótkim czasie tu ściągają odziały, skoncentrowane na zachodzie Rosyjskiej Federacji – dodał. Aleksander Łukaszenka stwierdził też, że Mińsk nie kryje tego przed zachodnimi państwami. – Oni doskonale znają nasze porozumienia z Rosją – stwierdził.

Łukaszenka stwierdził też, że Białoruś zawsze była inicjatorem procesów integracyjnych na obszarze poradzieckim – dodał. Występowaliśmy i nadal będziemy występować za zbliżeniem między republikami byłego ZSRR – powiedział

Aleksander Łukaszenka mówił o tym 7 czerwca podczas Rady wyższego kierownictwa finansowej kontroli państw Wspólnoty Niepodległych Państw.

Telegraf.by/BelTA./agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja i Białoruś "wypracują wspólną odpowiedź" NATO

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 10:00
- Porozumieliśmy się co do tego, że wspólnie będziemy opracowywać adekwatne środki reagowania - oznajmił szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej, cytowany przez rosyjskie media, po rozmowach w Mińsku z rosyjskim szefem dyplomacji Siergiejem Ławrowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wzmacnia oddziały przy granicy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:00
Według agencji RBK, rozpoczęto przerzucanie jednostek zmechanizowanych do miasteczka Klińce w obwodzie briańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca militarna Kremla i Mińska. Ekspert Roman Jakowlewski: Łukaszenka nie prowadzi niezależnej polityki

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 06:46
Z punktu widzenia prezydenta Rosji Władimira Putina międzynarodowy system bezpieczeństwa nie istnieje – narusza go po aneksji Krymu. Aleksander Łukaszenka i jego ministrowie mogą rozprawiać do woli o "odrębnym" stanowisku Mińska, niezależnej pozycji. Jednak jej nie ma, w pełni jest to polityka uzgadniana z kremlowską, dziś bardzo agresywną - podkreślał w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Roman Jakowlewski, niezależny białoruski politolog.
rozwiń zwiń