Raport Białoruś

"Białoruś może być pomostem do Unii Eurazjatyckiej". Tak mówił szef MSZ Niemiec w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 14:50
Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel mówił o potrzebie dołączenia Białorusi do Rady Europy. Wyraził nadzieję, że  Aleksander Łukaszenka weźmie udział w szczycie Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 24 listopada w Brukseli. - To byłoby dobrym sygnałem - oznajmił Gabriel.
Audio
  • Gabriel ma nadzieję, że Łukaszenka będzie na szczycie PW. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Sigmar Gabriel
Sigmar GabrielFoto: berlinpictures16/Shutterstock.ocm

Białoruś może stać się pomostem między Unią Europejską i poradziecką Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Mówił o tym Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych Niemiec w trakcie wizyty w Mińsku.

Szef niemieckiej dyplomacji spotkał sie z Aleksandrem Łukaszenką i ministrem spraw zagranicznych Białorusi.

Minister Sigmar Gabriel powiedział, że wśród omawianych tematów była sytuacja na Ukrainie. Dodał, że Niemcy cenią pozycję Białorusi i jej starania o uregulowanie konfliktu w Donbasie.

Z kolei Aleksander Łukaszenka zachęcał niemiecki biznes do inwestowania na Białorusi. Mówił o otwieraniu się nowej lepszej strony w białorusko-niemieckich relacjach.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef dyplomacji Niemiec ostrzegł przed wyścigiem zbrojeń w Europie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 13:25
Szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel ostrzegł w czwartek w Moskwie przed możliwością nowego wyścigu zbrojeń w Europie i ocenił, że sytuacja obecnie osiągnęła punkt krytyczny. Rosja i Niemcy powinny - jego zdaniem - dążyć do rozbrojenia w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były kanclerz Niemiec: absurdalne jest podejrzenie, że Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie, czy wręcz Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 11:16
Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Die Zeit" uznał za absurdalne podejrzenia, że Rosjanie zagrażają krajom bałtyckim czy Polsce. Jego zdaniem Niemcy popełniły błąd wysyłając wojsko w pobliże granicy z Rosją.
rozwiń zwiń