X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Kryzys gryczany na Białorusi. Polska kasza najtańsza

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 14:14
Kasza gryczana z Polski cieszy się coraz większym powodzeniem wśród białoruskich konsumentów. Konkuruje ceną z towarem białoruskim i rosyjskim - relacjonuje korespondent z Mińska.
Audio

Białoruś przechodzi przez tak zwany kryzys gryczany - brakuje białoruskiej kaszy na rynku wewnetrznym. Problemy z kupnem kaszy gryczanej w białoruskich sklepach pojawiły się w ubiegłym roku.

W odpowiedzi importerzy początkowo sprowadzili kaszę z Rosji. Jej cena zaszokowała jednak konsumentów - importowana kasza jest bowiem kilkakrotnie droższa od miejscowej, gdy ta jeszcze znajdowała sie w sklepach. Ostatnio na półkach sklepowych pojawiła się gryka z Polski. Klienci sa przyjemnie zaskoczeni.- Postanowiłam kupić polską grykę jest nie tylko tańsza od rosyjskiej, ale też jest jej więcej w opakowaniu - mówi mieszkanka Mińska.

W Mińsku w zwykłym sklepie za opakowanie polskiej kaszy gryczanej o wadze 90 dekagramów trzeba zapłacić nieco ponad 15 tysięcy rubli, czyli równowartość 11 złotych. Tuż obok leży rosyjska kasza, za opakowanie której o wadze 70 dekaramów trzeba zapłacić ponad 17 tysięcy rubli, czyli 12 złotych. Na sąsiedniej półce za rosyjską kaszę gryczaną w nieco ładniejszym opakowaniu o wadze 80 dekagramów należy zapłacić aż 23 tysiące rubli, czyli ponad 15 złotych. Za taką cenę można kupić małe opakowanie czerwonego kawioru lub 6 litrów benzyny.

Na Białorusi kasza gryczana była tradycyjnie ulubionym i ogólnie dostępnym produktem spożywczym. Teraz, ze względu na cenę stała się artykułem delikatesowym.

IAR, agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wszystko znika ze sklepów. Kilo kaszy za 18 złotych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:24
Przed białoruskimi kantorami coraz dłuższe kolejki. Ludzie czekają całymi dniami w nadziei, że ktoś sprzeda dolary czy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kantory na Białorusi mogą już sprzedawać dolary wedle uznania

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 14:34
Bank Narodowy Białorusi postanowił urynkowić i tym samym urealnić kurs rubla. Od dziś Bank Narodowy zaprzestał udzielania rekomendacji bankom komercyjnym, po ile powinny sprzedawać walutę w kantorach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kudrin: Rosja nie da Białorusi kredytu. Odsyła do MFW

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 10:28
Rosyjski wicepremier, minister finansów Aleksiej Kudrin powiedział, że Rosja nie da Białorusi pożyczki ze swojego budżetu. Możliwa jest pomoc z funduszu EaWG, poza tym Rosja zaleca Mińskowi rozmowy z MFW i prywatyzację.
rozwiń zwiń